Dnes vyšlo 15 článků

Uber vás sleduje i po skončení jízdy

Uber chce touto funkcí zlepšit aplikaci. Ale spousta uživatelů se obává, že bude mít negativní dopad na ochranu soukromí. Uber totiž chce sledovat uživatele i po skončení jízdy.

Aplikace nyní žádá uživatele o povolení vidět vždy umístění uživatelů. Znamená to, že ačkoliv aplikaci zavřete, společnost může po dobu pěti minut od zavření aplikace vidět, kde se pohybujete.

edsel-ranger-392745_1280

Zdroj: Pixabay

„Tyto informace shromažďujeme za účelem zlepšování vyzvednutí, výstupů, zákaznických služeb a bezpečnosti,“ dodává Uber k aktualizaci.

Funkci odsuzují například soukromoprávní organizace Electronic Privacy Information Centre či americký senátor za Minnesotu Al Franken. Aplikace však umožňuje sledování vypnout.

Zdroj: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru