Dnes vyšlo 15 článků

Uber a Temže Clippers budou společně zajišťovat lodní přepravu v Londýně

Uber a Temže Clippers budou společně zajišťovat lodní přepravu v Londýně

Americká firma si plánuje zakoupit práva na pojmenování pro flotilu a mola. Uživatelé aplikace Uber si pak mohou zarezervovat místa přímo v telefonu. Uber má rozšířit svůj dosah v Londýně tím, že do svého repertoáru přidá lodní dopravu. 

Letos v létě bude zahájeno oficiální partnerství, které uživatelům Uber umožní rezervovat si cestu přes řeku Temži přes aplikaci a nastoupit na palubu pomocí QR kódu ve svém telefonu. Uber zakoupí práva pro flotilu s 20 ti čluny. Podle smlouvy Temže Clippera s Uberem, bude zajišťovat dopravu od Putney do Woolwich. Smluvní partnerství by mělo trvat minimálně 3 roky.

5239

Přechod od automobilů k příměstským lodím je pro Uber premiérou. Uživatelé budou stále platit stejnou cenu, jakou jsou nyní zvyklí. Sean Collins, spoluzakladatel a generální ředitel Thames Clippers, řekl: „V našem 22. roce provozu je klíčové, abychom i nadále podporovali Londýn a jeho dojíždějící osoby do práce. Nové partnerství nám umožní propojit dva způsoby cestování po řece a silnici a poskytnout lidem ještě více možností dojíždět, navštěvovat, prozkoumat a užívat si naše město po řece.“

Lodní služba byla v době koronavirové krize pozastavena a rozběhla se až 15. června. Cestující musí mít zakrytá ústa a dodržovat bezpečnostní standardy včetně omezené kapacity. V loňském roce 4,3 milionu cestujících využilo službu Temže Clippers, která zůstává většinovým vlastníkem společnosti AEG. Uber zde vidí obrovskou příležitost, jak umožnit nový způsob cestování po londýnské metropoli. Služby využijí nejen obyvatelé Londýna, ale také návštěvníci, pro které se služba může stát novým lákadlem, které budou hojně využívat.

Zdroj, foto: theguardian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru