U parlamentu se střílí. Důvod stále není jasný

U parlamentu se střílí. Důvod stále není jasný

Praha, 23. srpna – Okupační jednotky obsadily Karolinum, nejstarší komplex budov Univerzity Karlovy. V tu samou chvíli vchází mladý okupant se samopalem do parlamentu. Rozhlas a tisk opakovaně vyzývají k sundání či otočení navigačních cedulí, čísel domů a zamalovávání názvů, aby to zmátlo okupanty. Takto to vypadalo v Praze 23. srpna roku 1968.

K 45. výročí okupace Československa sovětskými vojsky založil Český rozhlas na sociální síti Twitter stránku připomínající tyto události v reálném čase. Autoři projektu jej popisují jako přímý přenos z minulosti.

Zmiňovaný twitter účet

Zmiňovaný twitter účet

Informační kanál, jehož příprava vyžadovala značné úsilí, byl spuštěn teprve před dvěma dny. Doposud se ke sledování zpravodajství přihlásily téměř 4 tisíce lidí.Ti tedy mají mimořádnou příležitost zjistit, jak se nepříznivá situace těchto dní skutečně vyvíjela.

Autoři projektu, který v naši zemi nemá obdoby se k tomu vyjádřili:

„Díky využití sociálních sítí dokážeme tyto události přiblížit zejména mladším generacím. Je velice důležité, aby naši potomci znali historii naší země a připomínali si ji, přestože ji nezažili.“

Kompletní zpravodajství z invaze sovětských vojsk do Československa naleznete na adrese twitter.com/Srpen1968

Zdroj: twitter.com

Komentáře

Nahoru