Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Tykadla.cz – nová online seznamka umí najít lidi s podobným šarmem

Tykadla.cz – nová online seznamka umí najít lidi s podobným šarmem

Přesně 6 měsíců po startu BETA verze, spouští svou ostrou verzi nový český komunitní portál Tykadla.cz, který umí pracovat s lidskou intuicí a objevit díky tomu lidi, kteří mají podobný šarm. V souladu s poznatky posledních vědeckých studií využívají Tykadla.cz intuitivního rozpoznávání lidských vizuálních stereotypů s cílem vytvořit podmínky vhodné pro zažehnutí osudové přitažlivosti. Algoritmy, kterými procházejí data z castingové hry integrované v Tykadlech napomáhají tomu, aby si na Tykadlech každý dokázal jediným kliknutím najít svůj typ.

Další seznamka v “přesyceném” trhu? Proč? Daleko v minulosti je doba, kdy platilo, že “online seznamky jsou jen pro zoufalce”. Česká republika dnes patří mezi top 10 zemí s největším podílem webových seznamek na internetu. Celosvětově je 58 % seznamek v USA, Česká republika je se svým 1,5 % na osmém místě. Ostrá verze stránek Tykadla.cz právě startuje a svým pojetím chce bojovat proti seznamkové šedi a nudě.

“Spouštíme hravý komunitní portál pro všechny, kteří chtějí nechat zazářit svou osobnost a jediným kliknutím najít svůj typ,” uvádí Bob Řeřicha, autor projektu.

Čím je seznamka Tykadla.cz unikátní?

Tykadla.cz - nová online seznamka

Tykadla.cz – nová online seznamka

Z průzkumů vyplývá, že vzhled zachycený na profilové fotografii je tím nejzásadnějším prvotním impulzem pro seznámení online. Tykadla.cz si dávají za cíl rozpoznat a zobrazit ty lidi, kteří vyvolávají podobný první dojem. Potřebná data získávají Tykadla.cz “crowdsourcingem” z castingové hry, ve které se lidé navzájem obsazují do filmových rolí, z nichž každá symbolizuje určitý vizuální stereotyp lidské osobnosti. Získaná data jsou podrobena analýze a následně porovnávána se záznamy o vzájemné přitažlivosti mezi uživateli. Ze získaných korelací vznikají zapojením několika algoritmů relevantní žebříčky, ve kterých je možné najít lidi s podobným charisma. Celkem je na Tykadlech k dispozici 16 typů osobností a přes 100 filmových rolí. Vybere si každý.

“Naše osobnost se snoubí s tím, jak vypadáme, a právě v tom tkví kouzlo osudové přitažlivosti. Hledání první jiskřičky zájmu, která se časem může rozhořet v přátelství nebo lásku, dokážou Tykadla usnadnit. Na Tykadlech je možné jednoduše najít skupiny lidí, kteří jsou si na první pohled podobní. Tykadla umí vystihnout osobitý šarm každého z nás. Díky trefným kartám typů osobnosti a filmových rolí v profilech můžete objevovat zajímavé lidi, řízeni svou intuicí. Nikde jinde uživatel tak rychle nenajde právě ty lidi, kteří jej přitahují,” vysvětluje Bob Řeřicha, který převedl metodiku intuitivního vyhledávání založeného na vizuálních stereotypech do zábavné seznamky.

Ačkoli ve vědě i v umění existují kritéria, kterými lze vyhodnotit krásu věcí živých i neživých, mezilidskou přitažlivost určuje většinou něco nepolapitelného, aniž by šlo o krásu či dokonalost. Biometrií či jinými metodami mapování biologických rysů není možné lidskou atraktivitu definovat. Právě proto Tykadla.cz využívají zakořeněných vizuálních představ o různých typech lidí vyplývajících z předpokládaného charakteru, profese, či životního stylu.

Moderní vědecké studie prokazují, že náš vzhled vypovídá na první pohled o naší osobnosti mnohdy víc než bychom zjistili z rychlého rozhovoru. Tykadla.cz se tak profiluje jako portál, na kterém fotografie uživatelů získávají hlubší psychologický rozměr – mohou být zároveň “oknem do duše”.

Na Tykadlech je v tuto chvíli přes 1500 uživatelských profilů, každý den přibývá 20-50 nových registrací.

Kdo založil Tykadla.cz?

Zakladatel Tykadla.cz, Bob Řeřicha, působil v posledních letech na pozici kreativního ředitele ve společnosti Pears Health Cyber, a jako account manager a idea-maker získal spolu se svým týmem v digitální agentuře SYMBIO Digital mezinárodní ocenění AWWWARDS Site Of The Day za projekt https://www.chuckville.com (Chuckovice.cz).

Komentáře

Nahoru