Týdeník Reflex nazval Okamuru Pitomiem. Soud rozhodl, že oprávněně

Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, vedl spor s týdeníkem Reflex. Tento spor vyvolala titulní stránka týdeníku, na které byl vyobrazen Tomio Okamura v podobě klauna s přezdívkou Pitomio. Pražský vrchní soud v úterý 31. ledna 2017 rozhodl, že Reflex může označovat poslance Pitomiem pouze v případě, pokud se jedná o oprávněnou kritiku.

Týdeník nesmí jméno Tomia Okamury komolit bezdůvodně. Informoval o tom server Lidovky.cz. Odvolací soud dokonce ani nenařídil, že by se měl týdeník omlouvat za to, že na obálce svého časopisu použil karikaturu poslance jako klauna.

reflex

Zdroj: Reflex

Tento spor se týkal vydání z roku 2013. Nicméně Tomio Okamura se odvolal, neboť požadoval veřejnou omluvu přímo v časopisu, úhradu nákladů soudního řízení a odškodné ve výši 300 tisíc korun. Vrchní soud v Praze odvolání zamítl, ale není vyloučené, že se s odvoláním obrátí na Nejvyšší soud.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru