Twitter zruší limit 140 znaků. Ale jen pro zprávy

Twitter se soukromými zprávami (DM = Direct Messages) v poslední době provedl několik změn. Už je možné psát si skupinově a dostávat zprávy i od lidí, které nesledujete. Ale teď přichází něco ještě víc revolučního. Od července už bude možné vyjadřovat se obsáhle. Twitter zruší limit 140 znaků pro zprávy.

Twitter novinku oznámil v pátek na svém blogu a dodal, že nový „limit“ bude 10 000 znaků. Limit v uvozovkách, protože zatímco počet 140 znaků limitem opravdu byl, deset tisíc se za něj považovat nedá a rozhodně nás nebude nijak omezovat.

Twitter-DM

Určitě je to od Twitteru rozumný krok. Omezení v soukromých zprávách bylo vždy spíš na obtíž. Uleví se například firmám, které na Twitteru komunikují se zákazníky.

„Možná by vás zajímalo, co to znamená pro veřejnou část Twitteru,“ píše na blogu Sachin Agarwal, manažer Soukromých zpráv Twitteru, „Tak vám řeknu, že nic. Pro tweety bude stále platit omezení 140 znaků, jako tomu bylo doposud.“

A protože je zpráva ještě čerstvá, nemáme zatím tušení, kdy přesně ke změně dojde. Víme jen, že to bude v červenci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru