Twitter: zaměstnanci mohou pokračovat v práci z domova, jak dlouho budou chtít

Twitter: zaměstnanci mohou pokračovat v práci z domova, jak dlouho budou chtít

Home office je stále oblíbenější formou vykonávání pracovních povinností. Koronavirová pandemie tuto pracovní transformaci značně urychlila a vedení společností dokázala, že se takto fungovat dá. Nicméně někteří musí s pozvolným uvolňováním opatření pomalu chodit do práce, někteří si mohou na home office zůstat jak dlouho chtějí. 

Začátkem dne poslal Jack Dorsey zaměstnancům společnosti Twitter e-mail s upozorněním, že budou moci pokračovat v práci z domova, pokud to uznají za vhodné. Generální ředitel bere na vědomí, že Twitter byl časným osvojitelem modelu práce z domu. Přechod od office k home office byl urychlen pandemií COVID-19.

 

Vyjádření společnosti Twitter:

Byli jsme jedinečně připraveni rychle reagovat a umožnit lidem pracovat z domova, protože jsme kladli důraz na decentralizaci a podporovali distribuovanou pracovní sílu, která je schopná pracovat odkudkoli. Posledních několik měsíců se prokázalo, že to dokážeme se stejnými výsledky. Takže pokud jsou naši zaměstnanci v situaci, která jim umožňuje pracovat z domova a chtějí to tak mít napořád, jsme tomu nakloněni a umožníme to. Pokud ne, zaměstanci se mohou vrátit zpět do své kanceláře, které jim jsou s určitými patřeními k dispozici. 

Hlavní personální ředitelka Jennifer Christie říká, že otevření a zabezpečení kanceláří je věc vedení, ale to, jestli se zaměstnanci do kanceláře vrátí je čistě na jejich uvážení. Práci z pohodlí domova vřele podporují. Kanceláře se budou otevírat až v září, tudíž nyní pracují všichni zaměstnanci z domova a mají dostatek času nechat si rozhodnutí projít hlavou. Do září se nebudou konat ani služební cesty nebo jiné firemní akce a večírky.  

Twitter v podpoře práce z domova není sám. Ostatní velké technologické firmy, včetně Facebooku a Google, také výlučně podporují práci z domova, minimálně do konce roku.

 

Zdroj, foto: techcrunch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru