Dnes vyšlo 15 článků

Twitter zablokoval 235 tisíc teroristických účtů

Internetová komunikační síť Twitter zablokovala více než 200 tisíc uživatelských účtů v posledních šesti měsících kvůli podpoře terorismu.

Sociální síť oznámila, že zablokovala 235 tisíc uživatelských účtů, tedy celkem už 360 tisíc uživatelských účtů (společně s těmi, které byly zablokovány od poloviny loňského roku), a to v rámci boji proti online extremismu.

twitter

Zdroj: Twitter

„Svět se stal svědkem vlny hrozivých smrtících útoků, které se odehrávají po celé Zemi. Tyto činy odsuzujeme a hodláme bránit propagaci násilí, extremismu a terorismu prostřednictvím naší služby,“ uvedl Twitter v oficiálním prohlášení.

Společnost počátkem roku posílala pracovní týmy, které mají na starosti posuzování zpráv o teroristických aktivitách. A díky tomu se podařilo zablokovat o 80 % více účtů podporující terorismus. Twitter odstranil nejvíce účtů ve dnech po velkých teroristických útocích.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru