Dnes vyšlo 15 článků

Twitter uzavírá dohody s televizními společnostmi: chce nabízet streamovaná videa

Twitter uzavírá dohody s televizními společnostmi: chce nabízet streamovaná videa

Twitter se vymaňuje z mikrologových kořenů

Jak zjistil Bloomberg, Twitter jedná s velkými televizními stanicemi, jako je Viacom a NBC, o distribuci systému streamovaných videí. Televizní stanice přinesou obsah a Twitter se postará o distribuci videí uživatelům. Jakým způsobem se tak stane, je prozatím hádankou.

S čím můžeme počítat je fakt, že alespoň část videí rozhodně nebude zadarmo. Společnosti totiž plánují rozdělení zisku mezi sebou. Na novinku možná ani nebudeme muset čekat dlouho, je možné, že dohody budou uzavřeny již příští měsíc. Dá se očekávat, že se brzy přidají další společnosti, a také, že služby bude dostupná pouze v USA.

Poskytování streamovaných videí není prvním pokusem Twitteru o rozvoj obsahu na internetu. Již před časem společnost nabídla mobilní službu Vine, umožňující natáčet krátká videa a sdílet je s přáteli. Navíc by měla být již možná tento týden spuštěna netrpělivě očekávaná nová hudební služba Music.

Zdroje: https://www.zive.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru