Dnes vyšlo 15 článků

Twitter testuje reakce, které jako první představil Facebook

Není to tak dávno, co Twitter zrušil hvězdičky a dal místo nich srdíčka (neboli „lajky“). V současnou dobu už můžeme říci, že to byl krok správným směrem, protože lajky se většině lidí líbí a vyvolávají více interakcí než hvězdičky. Ale uživatelé stále nejsou 100% spokojeni, a tak Twitter testuje více reakcí, jakými by bylo možné reagovat na tweety. Ano, testují přesně to samé, co Facebook.

Pokud o tom nevíte, Facebook nejdříve mluvil o tom, že by konečně mohl přidat tlačítko „To se mi nelíbí“. Pak z toho vylezlo, že nic takového nebude a místo toho bude to, co nazývají „Reakce“. Místo lajku budeme mít možnost vyjádřit i jiné emoce. A nejinak to zamýšlí Twitter.

Uživatel Twitteru @_Ninji je vývojář a používá hack, díky kterému se mu zobrazí všechny funkce, které jsou na platformě testovány. A tak přišel na potenciální novou funkci, v rámci níž Twitter nahradil jednoduché srdíčko smajlíky vyjadřujícími různé emoce.

twitter1

Podobnost s Facebookem je jasně viditelná

twitter2

Mark Zuckerberg bude určitě nadšený

Takhle vypadají „reakce“ od Facebooku, které jsou testovány v několika zemích. Vidíte nějakou podobnost? Facebook je ovšem o krok vpřed. @_Ninji popsal, že funkce na Twitteru ještě nefunguje. Když kliknete na smajlíka, zmizí a máte jen obyčejné srdíčko.

facebook-reactions

Reakce na Facebooku

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru