Dnes vyšlo 1 článků

Twitter rozšíří limit tweetu na 10 000 znaků

Jednou z věcí, která dělá Twitter zvláštním, je limit znaků, které můžete vměstnat do jednoho tweetu. V současné době jich je jen 140, aby byly zprávy krátké a výstižné. Brzy by se to ovšem mělo změnit.

Twitter to nemá vůbec lehké. Oproti ostatním sociálním sítím mu v poslední době chyběly oblíbené prvky (videa, fotky, GIFy atd.), a tak je integroval taky. Jenže tím pádem je stále podobnější Facebooku, Instagramu a dalším a ztrácí na své originalitě. To se nelíbí věrným uživatelům. Nicméně pokud chce Twitter přitahovat také nové mladé uživatele, změnám se nevyhne. Je to balanc na tenkém ledě.

Podle tweetu Jacka Dorseyho (tweetnul screenshot dlouhého textu, protože do jednoho tweetu by se tolik písmenek nevešlo) by měla přijít jedna významná změna. Píše, že často vídá, jak lidé tweetují delší texty ve formě obrázků, a že je to škoda. Pravděpodobně se chystá to změnit. Povídá se, že už za pár měsíců bychom do jednoho tweetu mohli napsat 10 000 znaků.

tweet

Už nebude nutné tweetovat dlouhé texty takhle

Pokud se začínáte bát, jak to bude vypadat, uklidníme vás. Pořád uvidíte jen 140 znaků každého tweetu, zbytek až po kliknutí.

Co na to říkáte? Měl by Twitter takhle zrušit princip, který platí už od jeho založení?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru