Twitter přestane počítat fotky a odkazy do limitu 140 znaků

Twitter mění způsob počítání znaků u krátkých zpráv (tweetů). Uživatelům dává větší svobodu, protože z celkového počtu 140 znaků už se nebudou odečítat znaky za fotografii či odkaz. A změna by se měla projevit během následujících dvou týdnů.

Informaci prozradil člověk, který si nepřál být jmenován, protože rozhodnutí ještě není veřejné. Aktuálně odkaz zabírá 23 znaků a fotografie 24 znaků. Společnost se odmítla k těmto spekulacím vyjádřit.

twitter-1084764_1280

Twitter do limitu 140 znaků nebude počítat fotky a odkazy.

U krátkých zpráv byl zvolen limit 140 znaků, aby korespondoval s maximálním rozsahem textu v SMS zprávách. Společnost před nedávnem uvažovala nad zvýšením limitu na 10 000 znaků, ale tento plán byl odložen na neurčito. Sociální síť, pro kterou jsou charakteristické krátké zprávy, se soustřeďuje nyní na multimediální obsah. A s tím souvisí i připravovaná změna.

Zdroj / Foto: Bloomberg

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru