Dnes vyšlo 15 článků

Twitter předpoví pravděpodobnost onemocnění srdce

Twitter předpoví pravděpodobnost onemocnění srdce

Twitter vám pomůže držet krok s novinkami a umožní vám sdílet své názory na cokoliv chcete. Dle nové studie je ale dokonce schopen signalizovat pravděpodobnost onemocnění srdce. Tato predikce se odvíjí od počtu a frekvence negativních tweetů. Výzkumné týmy z univerzit v Pensylvánii a v Melbourne tak vytvořili přehled oblastí, kde se v Americe nejvíce vyskytují onemocnění srdce v závislosti na negativních tweetech v konkrétních oblastech.

Psychologové se již delší dobu domnívali, že neúspěchy v rámci sociálních sítí mohou souviset s onemocněním srdce. Například nepřátelství a deprese mohou způsobit významné srdeční problémy. Negativní emoce mohou vyvolat chování, které by jinak nebylo u daného jedince běžné. Je velice pravděpodobné, že takový jedinec začne pít alkohol, špatně jíst a izolovat se od ostatních lidí. Tyto okolnosti pak nepřímo vedou k onemocnění srdce.

Sám Twitter experimentoval s vyhledáváním slov, které by mohly mít vliv na uživatele sociální sítě. Autoři studie tvrdí, že v budoucnu by sociální média mohla být levným způsobem, jak měřit zdraví části populace.

zdroj: foxnews.com obrazek: wallpaperseries.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru