Twitter otevírá Tweet Performance Analytics pro všechny a zdarma

Twitter otevírá Tweet Performance Analytics pro všechny a zdarma

Twitter právě tiše zpřístupnil různé své analytické nástroje veřejnosti. Každý tak bude mít lepší přístup k hloubkovým údajům o lidech a značkách, které sleduje, i o úspěšnosti svých nejnovějších tweetů.

Kromě toho, že vám dá nástroj jasně najevo, pokud je vaše aktivita na Twitteru víceméně k ničemu, je to i skvělý nástroj pro každého, kdo chce zjistit skutečný dosah svých příspěvků bez produktů třetích stran.

Časová osa

Aktivita na časové ose zobrazuje graf zakládající si na počtu mention (zmínění), follows (sledování) a unfollows, které jste obdrželi za poslední měsíc. Pod osou se nachází podrobný seznam tweetů i se statistikou ohledně toho, kolik lidí na tweet nějakým způsobem reagovalo.

screenshot-twitter-analytics

Nemusíte být marketingový odborník

 Všechny informace jsou zobrazeny v jasné a přístupné podobě, aby každý uživatel uměl své výsledky analyzovat a na základě této analýzy přijmout opatření, která by vedla ke zlepšení. Opravdu tedy nemusíte mít přehled v oboru marketingu.

Kolikrát kdo kliknul

Nejvíce pozoruhodné je, že tento seznam také ukazuje, kolikrát někdo kliknul na odkaz obsažený v tweetu. Je to snadný způsob, jak posoudit, jak moc lidé následují vaše odkazy.

I podklady pro marketingové odborníky

Všechny informace si také můžete stáhnout jako soubor CSV pro pozdější použití. To znamená, že by pak tyto informace mohly být používány jako podklady pro všechny zabývající se marketingem. Koneckonců tenhle nástroj byl původně určen pro firemní použití.

Ale to už je minulost. Pokud jste uživatel Twitteru a máte o přístup k těmto novým funkcím zájem, stačí navštívit nástěnku Twitter Ads a kliknout na kartu „Analytics“ nahoře.

Zdroj: thenextweb.com

Komentáře

Nahoru