Twitter odkoupil startup Fastlane od mladého Felixe Krause z Rakouska

Mladý talent Felix Kraus toho už za svých 21 let stihl poměrně dost. Svou první cyklistickou aplikaci vyvinul už jako 16-ti letý a hned poté se rozhodl věnovat studiu v Anglii, kde založil i svůj první startup. Tento startup mu přinesl nabídku, která se prostě neodmítá. Jeho startup Fastline zaujal společnost Twitter, která ho okamžitě odkoupila a dokonce mladého Rakušana i zaměstnala.

Fastlane, to je startup, který odstartoval Felixův mezinárodní úspěch. Tento nástroj je vhodný především pro iOS developery, jejichž hlavní funkcí je plynulé zveřejňování a implementování updatů v rámci všemožných aplikací.

V současné době Felix pracuje na základně společnosti Twitter v San Franciscu

S nápadem vytvořit něco takového přišel Felix přibližně před rokem, kdy svůj projekt začal rozvíjet. Už předtím mu práce na startupech nebyla cizí (Product Hunt, 6Wunderkinder, Toursprung), dokonce ani Fastline nebyl Felixův první produkt. Fastline byl zkrátka produkt, který zaujal širokou a odbornou veřejnost. V současné době Felix pracuje na základně společnosti Twitter v San Franciscu.

maxresdefault-11

Jeho úplně prvním startupem byla cyklistická aplikace

Jeho prvním startupem byla cyklistická aplikace, kterou však mezitím zabalil. Hlavním impulsem k vytvoření přelomového startupu však byli vlastní zkušenosti s cyklistickou aplikací a cizími startupy, při kterých nabral zkušenosti aktivního vylepšování a modernizování kódu samotných aplikací. Dnes je Fastlane na světě jako veřejně dostupný produkt. Nejvyšší zisky Felixovi nepřináší jeho stahování, ale speciální úprava pro konkrétní společnosti, kterým svůj produkt přizpůsobuje.

1445372150075

 

Dnes je Fastline součástí developerské platformy z dílny Twitteru, Fabric. Právě kvůli tomuto propojení se Felix přestěhoval a začal spolupráci, jakou mu mohou mnozí developeři a startupisti závidět. Felix se momentálně zabývá 3 základními problémy, které se pomocí Fastlane snaží zjednodušit a zautomatizovat.

1. Screenshoty

Při vydávání nové aplikace musí developer vyprodukovat velké množství ilustračních screenshotů, které se spolu s updaty mění, a které musí být zároveň dostupné ve více jazycích na různých softwarech. Řešením tohoto procesu je nástroj Snapshot, kterému developer nabídne automatizované data a ten už pak všechny potřebné věci dovede na konkrétní místa. Nástroj Deliver následně z poskytnutých dat vygeneruje samotné screenshoty. Celý proces probíhá rychlým tempem v pozadí aplikace.

2. Testování kódu, tzv. Profile provisioning

Pokud zadáte tři jednoduché pokyny aplikaci, a to “cert, sigh, gym“, budou probíhat automatizované procesy kontroly a testování kódu.

3. Automatizování

Na rozvinutí aplikace stačí jediný nástroj, tzv. Fastfile. Uživatel definuje, jaké kroky a v jakém pořadí má Fastfile podniknout a zbytek už bude probíhat automaticky. Jak by se v některém z pokynů naskytl problém, celý systém se pozastaví a uživatel bude mít prostor chyby napravit. Uživatel má zároveň přehled o celém průběhu, protože na konci dostane krátký souhrn procesů, které se právě v pozadí odehrály.

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru