Dnes vyšlo 1 článků

Twitter nyní žádá propuštěné pracovníky, aby se vrátili zpět. Prý byli propuštěni omylem

Twitter nyní žádá propuštěné pracovníky, aby se vrátili zpět. Prý byli propuštěni omylem

Twitter poté, co v pátek po akvizici Elona Muska za 44 miliard dolarů (44 miliard Kč) propustil zhruba polovinu zaměstnanců, nyní oslovuje desítky zaměstnanců, kteří přišli o práci, a žádá je o návrat.

Někteří z propuštěných zaměstnanců, kteří jsou žádáni o návrat, byli údajně propuštěni omylem. Jiní byli propuštěni dříve, než si vedení uvědomilo, že jejich práce a zkušenosti mohou být nezbytné pro vytvoření nových funkcí, které Musk plánuje.

Twitter tento týden prostřednictvím e-mailu propustil téměř 3 700 lidí v rámci snižování nákladů po Muskově akvizici, která byla uzavřena koncem října. Mnoho zaměstnanců se dozvědělo, že přišli o práci poté, co jim byl náhle pozastaven přístup do celofiremních systémů, jako je e-mail a Slack. Žádosti o návrat zaměstnanců ukazují, jak byl proces uspěchaný a chaotický.

Mluvčí Twitteru na žádost o komentář neodpověděl. O plánu Twitteru přijmout zpět zaměstnance již dříve informoval server Platformer.

O víkendu Twitter zavedl nový předplatitelský plán Twitter Blue, který nabízí ověřovací značku pro každého uživatele, který zaplatí 8 dolarů měsíčně. Společnost také uvedla, že brzy spustí další funkce, včetně polovičního počtu reklam, možnosti zveřejňovat delší videa a získat přednostní pořadí v odpovědích, zmínkách a vyhledávání.

Zdroj, foto: bloomberg.com, Jim Wilson/The New York Times

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru