Dnes vyšlo 15 článků

Twitter nabídl uživatelům live-stream aplikaci za dvě a půl miliardy korun

Twitter nabídl uživatelům live-stream aplikaci za dvě a půl miliardy korun

Lidé si v poslední době velice oblíbili zasílání obrázků ze života přes internet. Začal se rozmáhat i trend zasílat krátké videa nebo streamovat živě, co právě děláte. Twitter zakročil proti streamovací aplikaci Meerkat a vydal vlastní.

Není tomu ani týden co Twitter vydal aplikaci, kterou koupil za dvě a půl miliardy korun. Jmenuje se Periscope a umožňuje uživatelům vysílat živě z telefonu během dvou sekund. Můžete samozřejmě pozvat přátelé z Twitteru a aktivně s nimi během vysílání komunikovat pomocí chatu.

Periscope také nabízí neomezenou dobu streamování a automatické ukládání streamu.

Vyřadit konkurenci

Aplikace Periscope je kopií Meerkatu s přidanými vylepšeními. Problém Meerkatu spočívá v propojení se třetí stranou – tedy s Twitterem. Meerkat totiž používá social graph, který propojuje aplikaci s Twitterem. V půlce března ale Twitter zablokoval social graph pro Meerkat a ten mnoho funkcí ztratil. Například již není možné sledovat automaticky všechny přátele z Twitteru.

Twitter pro aplikaci Meerkat zatím povolil jen automatické posílání tweetů a push notifikace na telefon.

16325250284_b282a56159_z

Žádní masturbátoři

Když se mluví o aplikaci, ve které někdo vysílá, co právě děla určitě si vybavíte Chaturbate. Tato stránka je pověstná tím, že musíte překlikat 10 masturbátorů, abyste našli někoho normálního. Když ale zapnete Periscope nečeká vás žádné nepříjemné překvapení.

V aplikaci můžete živě shlédnout například lov z pohledu pušky lovce u vodopádů v Idaho nebo ženu, která nabízí radu každému, kdo si o ní řekne. Dá se narazit na trojku pánů co se dívají na všechny díly Die Hard nebo dívku ve Francii, která si dává snídani na venkově.

Vypadá to, že Twitter snad vytvoří první “profesionální” streamovací službu.

16930072836_0e816aceba_z

Ukážeš mi ledničku?

Kdo ví proč, se v aplikaci rozmohl trend ukazování ledniček. Namísto očekávaného: ,,Ukážeš mi prsa?”, se lidé zajímají spíše o ledničky. Sami uživatelé této činnosti dali název “Fridging” a vždy, když streamer otevře ledničku všichni jsou jako u vytržení. Vznikla tak velice zajímavá a podivná hra.

Lidé pak na Twitteru slibovali, že rozbijí všechny vajíčka z ledničky o podlahu, pokud se na video bude dívat více jak sto lidí.

Foto: businessinsider.com

Foto: businessinsider.com

Profesionální streamování

Jak již bylo řečeno, Twitteru se daří udržet kalhoty uživatelů nahoře a Periscope je zatím seriózní streamovací službou – až na ty ledničky, které ale nikomu neškodí. Pokud se podaří udržet uživatelé v tomto směru bude zřejmě Periscope uznávaným médiem, ke kterému se lidé budou rádi vracet, aby mohli sledovat zážitky jiných.

 Zdroj: businessinsider.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru