Twitter má své QR kódy, ale na co?

Žijeme v době, kdy se všichni navzájem kopírují. Pomalu ani nejde stíhat sledovat, kolik funkcí zkopíroval Facebook od Snapchatu a co stihl okoukat Instagram nebo WhatsApp. Nejnovější zkopírovanou funkcí jsou momentálně QR kódy, které představil Twitter. Nikdo však nechápe, proč to udělal.

Spousta uživatelů Twitteru si stěžuje na spam, trolly a další věci. No a co udělal Twitter? Místo toho, aby se zabýval skutečnými problémy, představil QR kódy, které jsou absolutně zbytečné.

Fungují tak, jak jste zvyklí

QR kódy Twitteru fungují přesně tak, jak jste zvyklí z jiných platforem. Naskenujete je a tím se vám otevře profil uživatele.

twitter-qr-qr

Trvá to hrozně dlouho

Uživatelé ovšem nechápou, proč by nějaké QR kódy vůbec měli využívat. Když chtěli doposud najít nějaký účet, prostě si zadali do vyhledávání uživatelské jméno. Teď musí klepnout na Nastavení, zvolit QR kód a nakonec QR scanner. A pak mohou naskenovat fotku. Těžko tedy říct, kdo bude funkci vůbec využívat.

twitter-qrcode

Nebo máte snad jiný názor?

Foto: Franzrusso, 247techy.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru