Twitter opět nakupoval. Stal se vlastníkem Wearehunted.com

Druhá největší sociální síť na světě Twitter koupila australskou hudební službu We Are Hunted, která slouží ke sledování nejpopulárnějších písní na internetu a na sociálních sítích. Podrobnější informace o akvizici nebyly zveřejněny. Není tak známa ani částka, kterou Twitter za tuto akvizici utratil, jelikož mluvčí Twitteru byl opravdu skoupý na slovo.

Wearehunted.com založila v roce 2009 skupina australských vývojářů. Web nabízel hudební žebříčky, monitoring populárních skladeb na blozích a sociálních sítích a další služby. Nyní se však bude provoz služby ukončen a celý web se přesune pod hlavičku Twitteru a k uživatelským účtům se tak již nebudou moci uživatelé přihlásit.

Ačkoliv Twitter o koupi informoval až nyní, odborníci tvrdí, že k pohlcení australské hudební služby došlo již během roku 2012 a přípravy Twitteru na novou hudební službu tak probíhají již delší dobu.

„I když ukončujeme provoz wearehunted.com, budeme i nadále vytvářet služby, které vám budou dělat radost – nyní však už jako součást týmu Twitteru,“ uvedl zakladatel Wearehunted.com Stephen Phillips.

Nová služba poběží na adrese music.twitter.com. Ta by měla být vydána co nevidět pro operační systém iOS. Twitter Music má podle odborníků potenciál stát se jednou z nejpopulárnějších hudebních aplikací. Služba Twitter Music má uživatelům doporučovat jednotlivé hudebníky a skupiny, případně jejich skladby k poslechu v závislosti na chování uživatele. Hudba uživatelům bude doporučována dle toho, které osoby sledují na Twitteru. Písničky budou na mobilní zařízení streamovány z cloudu.

Wearehunted.com

Oficiální prohlášení na od Wearehunted.com

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/social-media/twitter-acquires-we-are-hunted-twitter-music-app-could-launch-this-weekend/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru