Twitter konečně testuje tlačítko „Koupit“!

Twitter konečně testuje tlačítko „Koupit“!

A je to tady! Po dlouhé době dohadů a čekání zprovoznil Twitter tlačítko „Koupit“ – několika vyvoleným uživatelům ze Spojených Států dal možnost, aby mohli ze svého účtu zkusit též nakupovat. Do projektu se zapojili firmy, umělci i neziskové organizace.

Twitter už se nějaký ten čas vehementně snaží přijít na to, jak využít milióny svých uživatelů, aby mu vydělávali více a více peněz. Jednou z taktik je samozřejmě reklama, kterou shodou náhod zapnul nedávno i pro Českou republiku, jak jsme již informovali. Nyní přišel na to, že lidem by se určitě líbilo i jednoduše nakupovat nejrůznější předměty pomocí pár kliknutí přes svůj Twitter účet.

Bezpečností rizika platby

Nejdůležitější složkou testu je bezpochyby prověření poptávky uživatelů po této nové službě. Další věc, které musí Twitter čelit je jednoznačně bezpečí celých platebních transakcí. Nová služba totiž funguje tak, že uživatel klikne na tlačítko „Koupit“ a vyplní platební údaje i adresu, kam má objednávka přijít – emailem pak dostane kupující přehled celé transakce, jak například známe u dnešních eshopů.

Platební údaje se pak dají i uložit a uživatel je tak nemusí při každém nákupu znovu vyplňovat. Zde však nastává problém, jak bude řešit Twitter bezpečnost těchto údajů. Slibuje zašifrovanou podobu uložených citlivých dat. Tedy pokud se hacker dostane přes už tak zabezpečený web jako je Twitter, bude pro něj téměř nemožné, aby rozluštil a využil například číslo platební karty nebo dokonce i heslo. Přesto je dle odborníků lepší otravovat se s vyplňováním údajů při každé transakci, než později bědovat nad prázdným účtem.

Do začínajícího projektu se například zapojil rapper Eminem nebo nezisková organizace DonorsChoose. Prodej budou po technické stránce zajišťovat Fancy, Gumroad, Stripe, Musictoday. Pokud se služba osvědčí bude se velmi rychle rozšiřovat do dalších zemí a Twitter tak získá další prostředek k získání příjmů. Skeptici se však obávají, že pokud bude v rozšiřování všemožných služeb Twitter pokračovat, může se stát, že přijde kvůli překombinování dříve jednoduché sociální sítě o nějaké to procento svých uživatelů.

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru