Twitter: Kdy jsou lidé nejštastnější nebo mají kocovinu?

Twitter: Kdy jsou lidé nejštastnější nebo mají kocovinu?

Jak se právě cítíte? Nemáte náhodou kocovinu, či nešli jste dnes pozdě do práce? Datové inženýry na Twitteru zajímalo, jak moc lze tyto pocity předvídat, a tak vytvořily tyto přehledné grafy.

Ještě než se přesuneme k samotným datům, tak je třeba zmínit, co je jak popsané. Na vodorovné ose lze vidět měsíce v jejich pořadí – vlevo je leden (Jan), úplně napravo je prosinec (Dec).

Na svislé ose lze vidět dny v týdnu. Úplně nahoře je neděle (Sun) a poté to už jde v tradiční pořadí – tedy pondělí, úterý,… až úplně dole je sobota (Sat). Čím tmavší barva, tak tím více byla daná fráze využívaná.

„Cítí se šťastný“

Obecně lze říci, že lidé se cítí mnohem štastněji spíše v druhé polovině roku. Tedy asi stále platí, že Vánoce jsou spíše svátky pohody než svátky plné stresu. A navíc mají rádi Silvestr a Nový rok.

Minulý rok totiž Silvestr připadl na úterý, a v ten den v prosinci je obrovská popularita této fráze. Stejně tak i 1. leden 2013 připadl na úterý, a proto na začátku roku bylo úterý „dnem radosti“.

veselost
„Kocovina“

Pokud jste o víkendu měli kocovinu, tak se netrapte. Nebyli jste totiž sami. Podle těchto dat je kocovina o víkendu v březnu velmi častá. Ale to asi nikoho nepřekvapuje.

To že o kocovině se hodně tweetovalo 1. a 2. ledna asi taky nikoho nepřekvapí. Ale proč se o ní hodně tweetovalo v listopadu ve čtvrtek a v pátek se nám bohužel nepodařilo zjistit.

kocovina
„Cítí se smutný“

Uživalé Twitteru se nejčastěji cítí smutní v sobotu v prosinci nebo v pondělí v říjnu. Proč tomu tak je, skutečně nechápeme. Každopádně je zajímavostí, že nejméně smutných tweetů je v jarním měsících – v březnu, dubnu a v květnu.

Červen a červenec nepatří mezi moc šťastné měsíce. Že by lidem vadilo příliš velké horko, nebo naopak pro ně nebylo dostatečně teplo?

 

smutek
„Pozdě v práci“

Pozdě v práci? To se nejčastěji stává pátky v lednu a v létě ze začátku týdne. Asi se lidem nechce v tom vedru vstávat do práce no. Nejčastěji lidé chodí včas do práce v dubnu. Oproti ostatním měsícům jsou vzorový.
pozde_v_pracizdroj: blog.twitter.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru