Twitter: Jak získat více followerů a neztratit se mezi ostatními?

Twitter: Jak získat více followerů a neztratit se mezi ostatními?

Chtěli byste přilákat více followerů? Načasujte svoje tweety dopředu, sledujte, kdo vás přestal sledovat a zviditelněte si svůj účet na vašich webových stránkách! Tímto a ještě něčím navíc se budeme zabývat v našem dnešním článku.

Předpokládáme, že prostředí a základní principy Twitteru už znáte. Pokud ještě ne, pak vězte, že je tato služba velice jednoduchá na pochopení. Metodou pokus-omyl s ní jistě zvládnou pracovat téměř všechny generace po celém světě. I proto se v dnešním článku dozvíte něco o pokročilejších funkcích a o tom, jak si svůj “ptačí” život trochu usnadnit.

Twitter na vašich stránkách

Pokud máte kromě účtu na twitteru i vlastní webové stránky, bylo by jistě škoda oboje nepropojit. Prvním způsobem je přidání tlačítka, které čtenářům usnadní sdílení nějakého zajímavého obsahu. Na adrese: twitter.com/about/resources/tweetbutton najdete generátor html kódu pro vaše tlačítko. Můžete si navolit vzhled, text který se zobrazí u tweetu, url odkazu, popř. jazyk – čeština prozatím chybí. Výsledný kód pouze zkopírujete do vašich stránek.

Druhou možností je propagace vlastního profilu. Na následující adrese: twitter.com/about/resources/followbutton najdete velice podobný generátor tomu předchozímu. Vyplníte pouze uživatelské jméno, zvolíte barvu pozadí, jazyk a povolíte, či zakážete zobrazení počtu vašich followerů. Výsledný kód opět jednoduše celý zkopírujete na své stránky. Pokud používáte nějaký běžný redakční systém, můžete pro propojení s Twitterem využít i různých modulů, kde návštěvníci můžou vidět i vaše poslední tweety.

Časovač na tweety

K napsání tweetů dopředu a jejich následné automatické publikaci ve správný čas slouží řada nástrojů. Hodí se ve chvíli, kdy potřebujete pravidelně zveřejňovat nějaké neaktuální údaje. Například pokud potřebujete každý den tweetnout jeden vtip, můžete si je načasovat klidně na celý rok dopředu během pár hodin.

Velmi jednoduchou službu tohoto typu najdete na twuffer.com. Stačí se přihlášit s údaji vašeho twitter účtu a můžete plánovat! Ještě předtím si ale nezapomeňte v nastavení nastavit správnou časovou zónu!

Zjistěte koho již nebavíte

Dokud máte nízký počet followerů, můžete si je všechny pamatovat a každého úbytku si jistě všimnete. Když se jejich počet zvětší na stovky, už to nebude tak lehké. Je přitom velice zajímavé sledovat, kdo přestal sledovat vás. Přejděte na adresu https://useqwitter.com/, která vás bude ve verzi zdarma každý týden informovat, jak na tom jste. Můžete využít i placené verze této služby, které vám nabídne pokročilejší funkce.

Chraňte si svůj účet

Při využívání doplňkových služeb nikdy nezadávejte své heslo k vašemu twitter účtu jinde než na stránkách Twitteru. Přístup těchto služeb se totiž zajišťuje autorizací, tedy web vás přesměruje přímo na stránky Twitteru, kde dané službě povolíte co s vaším účtem může dělat.

 [poll id=”75″]

Komentáře

Nahoru