Dnes vyšlo 15 článků

Twitter: Elon Musk je jeho novým majitelem, zaplatil 44 miliard dolarů

Twitter: Elon Musk je jeho novým majitelem, zaplatil 44 miliard dolarů

Dohoda přivádí pravděpodobně nejvlivnější platformu internetu pod kontrolu jednoho z nejbohatších lidí světa.

Představenstvo Twitteru jednomyslně souhlasilo s Muskovou nabídkou na koupi platformy sociálních médií za cenu 44 miliard dolarů. Musk, plodný uživatel Twitteru, opakovaně kritizoval snahy o kontrolu projevů na této platformě.

„Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální „náměstí“, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ uvedl Musk v prohlášení zveřejněném na Twitteru. „Také chci udělat Twitter lepší než kdy předtím tím, že vylepším produkt o nové funkce, udělám z algoritmů open source pro zvýšení důvěry, porazím spamovací roboty a ověřím všechny uživatele. Twitter má obrovský potenciál – těším se na spolupráci se společností a komunitou uživatelů.“

„Výbor pro Twitter provedl promyšlený a komplexní proces posouzení Elonova návrhu se záměrným zaměřením na hodnotu, jistotu a financování,“ uvedl v prohlášení předseda představenstva Twitteru Bret Taylor. “Navrhovaná transakce přinese značnou hotovostní prémii a věříme, že je to nejlepší cesta vpřed pro akcionáře Twitteru.”

Začátkem dubna bylo poprvé odhaleno, že Musk získal 9procentní podíl na Twitteru, čímž se stal jedním z největších akcionářů společnosti. Od té doby se Musk a společnost zapojili do jakési korporátní bitvy o budoucnost společnosti, přičemž Musk krátce souhlasil se vstupem do představenstva, později oznámil nabídku na akvizici.

“V zásadě nevěřím, že by někdo měl vlastnit nebo provozovat Twitter,” řekl Dorsey. “Chce to být veřejný statek na úrovni protokolu, ne společnost.” Nazval Muska „jediným řešením“ tohoto problému a řekl: „Elonův cíl vytvořit platformu, která je ‚maximálně důvěryhodná a široce inkluzivní‘, je ten správný krok.“ Lauri Brunner, senior manažer portfolia pro velký kapitálový růstový fond skupiny finančních služeb Thrivent, který drží akcie Twitteru v hodnotě asi 160 milionů dolarů, řekl NBC, že vzhledem k jeho rekordům v Tesle by Musk mohl sloužit jako „katalyzátor“ pro poskytování silných výkonů na Twitteru. Thrivent je také akcionářem Tesly.

“Myslím, že Elon je velmi transparentní ohledně svých plánů a strategie,” řekl Brunner.

Zdroj, foto: nbcnews.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru