Twitter dostal v Turecku pokutu, nesmazal zprávy o terorismu

Turecký telekomunikační úřad BTK dal internetové sociální síti pokutu ve výši 150 00 tureckých liber, což je v přepočtu zhruba 1,3 milionu korun. Tuto pokutu dostal Twitter za to, že nesmazal obsah, který obsahoval ,,terorismus“. Společnost dostala pokutu v Turecku teprve poprvé, ale už několikrát byla sociální síť několikrát dočasně zablokována.

Turecká státní agentura Anadolu dnes uvedla, že BTK viní Twitter především z toho, že navzdory varování nesmazal zprávy, které obsahovaly terorismus a volání po útocích proti bezpečnostním silám.

Turecká vláda se zaměřila na separatisty z Kurdské strany pracujících

Turecká islámsko-konzervativní vláda v Ankaře totiž zahájila v létě ,,válku proti terorismu“, akorát s tím rozdílem, že svůj hlavní nápor nezaměřila na radikální islámský stát (IS), ale naopak na separatisty z Kurdské strany pracujících (PKK).

Turecké soudy podaly 408 žádostí  o vymazání obsahu na síti z celkového počtu 442 ve světě

Proti existenci Twitteru v Turecku má pravidelně připomínky prezident Recep Tayyip Erdogan. Proti několika uživatelům bylo zahájeno soudní řízení a to z toho důvodu, že uráželi hlavu státu. Podle nedávné oficiální zprávy vydané Twitterem bylo Turecko v první polovině letošního roku „šampiónem“ mezi žadateli o vymazávání obsahu na síti. Turecké soudy podaly 408 žádostí z celkového počtu 442 ve světě.

bjnfyswiyaaioy0Zdroj: Mediahub

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru