Twitter Digits: Rozlučte se s hesly

Twitter Digits: Rozlučte se s hesly

Ty dny, kdy jste si museli pamatovat hesla do všech aplikací, které používáte, už jsou pomalu pryč. Tedy aspoň díky Twitter Digits to tak vypadá. Když totiž používáte Digits, nepotřebujete žádné heslo. Nepotřebujete dokonce ani email. Stačí vám vaše telefonní číslo.

Twitter oznámil spuštění své nové služby s názvem Digits. Zaměřuje se na vývojáře mobilních aplikací, kteří hledají jednodušší možnosti přihlášení. Nástroj Digits ovšem přišel jako součást Twitter Fabric. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, Twitter Fabric je sada nástrojů pro vývojáře, která jim umožní vytvářet lepší aplikace. Od 22. října je k dispozici všem vývojářům ve 28 jazycích a 216 zemích.

Nicméně nejvíce diskutovaným nástrojem z celého Twitter Fabric je v současné době právě Digits. Jen si vzpomeňte na WhatsApp, Snapchat a další populární aplikace. Ve spoustě z nich se nepřihlašujete uživatelským jménem a heslem. Často zadáte pouze číslo svého mobilního telefonu a potvrdíte kódem z SMS zprávy, která vám přišla.

Nápad pomůže v rozvojových zemích

Digits funguje obdobně. Uživatelé zadají telefonní číslo, zemi a poté obdrží SMS zprávu s potvrzovacím kódem. To je celé. Nic převratného. Převratné je ale to, že je tenhle princip k dispozici prakticky každému vývojáři, který jej může integrovat do své aplikace.

digits

 

Protože je tahle vychytávka vázaná na telefonní číslo, můžete ji samozřejmě využívat pouze na svých chytrých telefonech. Jenže tohle omezení je vnímáno vcelku pozitivně. Takový smarpthone je mnohem dostupnější než počítač, nápad by se tak mohl ujmout i na rozvojových trzích, smartphone si tam někteří lidé dovolit mohou.Navíc nemusí řešit problémy s registrací, když například ani nemají email.

Zdroje: TechCrunch, WeAreSocialMedia

Komentáře

Nahoru