Twitter definitivně zrušil profilový obrázek vejce

Twitter právě ztratil jeden ze svých kultovních rysů: obrázek vejce, který se zobrazoval místo profilové fotografie všech nových uživatelů, dokud nenahráli vlastní fotku. Většina uživatelů přitom vejce, symbol vylíhnutí a následného vývinu v dospělého ptáka, vnímala jako roztomilost.

Během posledních let bohužel vejce získala špatnou pověst. Účty, které měly tento defaultní profilový obrázek, byly dost často různí boti, ale i reální lidé, kteří přišli někoho trollit. Řada uživatelů se tedy lidem s profilovou fotkou vejce vyhýbala.

Jenže ne všichni spadali do této sorty. Mnoho lidí si vejce nechávalo, protože bylo roztomilé a chránilo jejich soukromí. Tomu je teď konec.

twitter-egg

Nově už jen nudná postavička

Od pátku už na Twitteru vejce neuvidíte, místo toho se zobrazuje nudný bezpohlavní avatar. Twitter si od toho slibuje, že jej lidé nebudou chtít mít na profilu a místo toho si prostě nahrají vlastní fotografii.

twitter-profile

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru