Twitter chce odkoupit Flipboard za 1 miliardu dolarů

Již od počátku letošního roku se snaží Twitter dohodnout na odkoupení populárního Flipboardu. Po zavedení Instant Articles na Facebooku chce Twitter zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu, a proto se rozhodl ke koupi Flipboardu.

6495078887_a80ed15252_b

Flipboard chce odkoupit Twitter

Ačkoliv tuto zprávu Twitter ještě nepotvrdil, Flipboard se už vyjádřil. Prozradil, že Twitter je ochoten za Flipboard zaplatit 1 miliardu dolarů. Jestliže se propojí tyto dva portály, mohlo by to přinést užitek na obou stranách. Flipboard, který je v globálním měřítku stále populárnější, by měl kvalitnější využití reklamního prostoru a využívaly by ho i globální značky. Flipboard byl založen v roce 2010 a sídlí v Palo Alto v Kalifornii. Nedávno dokonce získal investici ve výši 160 milionů dolarů.

16502289132_3cf95a3993_o

Twitter zaplatí za Flipboard klidně 1 milion dolarů

Od počátku letošního roku začal Flipboard vydělávat na svém produktu, jelikož spustil sponzorované články a placené vytváření magazínů pro značky. Už v březnu měl na kontu na 15 milionů magazínů.

Twitter chce zvýšit svou konkurenceschopnost

Jestliže bude tato dohoda úspěšná, Twitter by se dostal k významným vydavatelům. Tím se chce vyrovnat Facebooku, který nedávno spustil Instant Articles, čímž chce přitáhnout více vydavatelů k sobě.

Je pouze otázka času, jak tato situace dopadne. A také jak dopadne souboj Facebook vs. Twitter.

4815153513_e7f6ddb5dc_o

Dohoda bude mít výhody pro Flipboard i Twitter

Zdroj: Venture Beat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru