Dnes vyšlo 15 článků

Twitter bojuje s trendovým hashtagem: #FeministsAreUgly

Začátkem tohoto měsíce Twitter spustil novou domovskou stránku, která je navržena tak, aby vyzdvihovala obrázky, popisky a titulky ze stránek uživatelů jako určitý typ zpravodajství. Netvrvalo však dlouho a v rámci novinek ze světa se začaly objevovat obrázky hýždí apod. V rámci této stránky se také začaly objevovat nové trendy týkající se komentů, a to kolem hashtagu #FeministsAreUgly – tedy – feministky jsou ošklivé.

Novými trendovými komenty v rámci Twitteru se staly právě ty, které se týkají feministek. Komentáře s hashtagem #FeministsAreUgly mají u uživatelů sociální sítě Twitter obrovský úspěch. Hashtag #FeministsAreUgly se poprvé objevil v roce 2014 u dvou uživatelek Twitteru, které takto označily své selfie fotografie ve snaze rozvrátit stereotypy o feministkách.

2015-04-28_194056

Dne 26. dubna si tento zmíněný hashtag získal na Twitteru znovu velkou pozornost, a to 183 tisíc zmínek během 48 hodin. Twitter má 288 milionů aktivních uživatelů, řada z nich se k hashtagu #FeministsAreUgly vyjadřují negativně. Několik příkladů zmiňujeme níže:

2015-04-28_194140

2015-04-28_193916

Reakce Twitteru

Twitter tento hashtag odstranil ze seznamu sledování trendů a už se tedy v rámci světových trendových témat nezobrazuje. Uživatelé však stále mohou související tweety vyhledat pomocí funkce vyhledávání.

zdroj: theverge.com, ibtimes.com , foto:designshack

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru