Twitter bojuje s trendovým hashtagem: #FeministsAreUgly

Začátkem tohoto měsíce Twitter spustil novou domovskou stránku, která je navržena tak, aby vyzdvihovala obrázky, popisky a titulky ze stránek uživatelů jako určitý typ zpravodajství. Netvrvalo však dlouho a v rámci novinek ze světa se začaly objevovat obrázky hýždí apod. V rámci této stránky se také začaly objevovat nové trendy týkající se komentů, a to kolem hashtagu #FeministsAreUgly – tedy – feministky jsou ošklivé.

Novými trendovými komenty v rámci Twitteru se staly právě ty, které se týkají feministek. Komentáře s hashtagem #FeministsAreUgly mají u uživatelů sociální sítě Twitter obrovský úspěch. Hashtag #FeministsAreUgly se poprvé objevil v roce 2014 u dvou uživatelek Twitteru, které takto označily své selfie fotografie ve snaze rozvrátit stereotypy o feministkách.

2015-04-28_194056

Dne 26. dubna si tento zmíněný hashtag získal na Twitteru znovu velkou pozornost, a to 183 tisíc zmínek během 48 hodin. Twitter má 288 milionů aktivních uživatelů, řada z nich se k hashtagu #FeministsAreUgly vyjadřují negativně. Několik příkladů zmiňujeme níže:

2015-04-28_194140

2015-04-28_193916

Reakce Twitteru

Twitter tento hashtag odstranil ze seznamu sledování trendů a už se tedy v rámci světových trendových témat nezobrazuje. Uživatelé však stále mohou související tweety vyhledat pomocí funkce vyhledávání.

zdroj: theverge.com, ibtimes.com , foto:designshack

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru