Twitter a Foursquare: Rýsuje se nějaká spolupráce?

Twitter a Foursquare: Rýsuje se nějaká spolupráce?

Určitě netřeba představovat oblíbený Foursquare, do kterého na začátku roku investoval Microsoft neuvěřitelných 15 milionů dolarů, aby získal přístup k jeho datům. Na co je potřeboval? Chtěl je totiž využít ve svých službách, například v Bingu nebo Cortaně pro lepší vyhledávání oblíbených restaurací v okolí. 

O tuto službu je však vážný zájem, pomalu a jistě se nám tu rýsuje další nadějný obchod. Tentokrát místo Microsoftu nahradí oblíbená sociální síť Twitter, která dle dostupných informací zvažuje o úzké spolupráci s již zmiňovaným projektem. V praxi to bude znamenat, že se některé funkce Foursquare promítnou do mikroblogovací sítě. Twitter to zatím ještě nepotvrdil, ale můžeme zatím jen spekulovat, neboť by to pro Foursquare byla velice výhodná spolupráce, neboť již od svého startu hledají nějaký spolehlivý a udržitelný obchodní vztah, což by zajisté službě pomohlo v rozvoji.

Twitter na tom není zrovna nejlépe

Avšak úplně suprově na tom není ani Twitter, je sice pěkné, že díky reklamě čísla rostou, ale stále se nepřehoupl přes červená čísla. Dle dostupných informací na začátku Q3 oznámil ztrátu 175 milionů dolarů. 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru