Dnes vyšlo 15 článků

Tweetněte smajlíka Googlu, najde vám třeba nejbližší restauraci

Google už oficiálně pár dní mluví smajlíkovsky. Nebo jak jinak to nazvat. Prostě mu stačí tweetnout smajlíka a on hned pozná, po čem toužíte, a nabídne vám výsledky vyhledávání.

Chcete-li to vyzkoušet, zkuste na Twitteru tweetnout oficiálnímu účtu @Google nějakého smajlíka. Podporovaných je jich více než 200, takže se snad trefíte. Google vám obratem odpoví s odkazem na výsledky vyhledávání, kde najdete nejbližší … No, to záleží na tom, jakého smajlíka  zvolíte. Třeba květinu použijte, hledáte-li květinářství. A například lilek vás odkáže na recept na babaganuš, což je pokrm z lilku.

Funkce nepoběží správně, pokud máte pro Twitter zakázané lokalizační služby. A pokud použijete nepodporovaného smajlíka, také to nepůjde. Ale Google vás na to upozorní. Zkoušejte raději jídlo, smějící se nebo uplakaný smajlík opravdu fungovat nebude.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru