Dnes vyšlo 15 článků

TweetDeck: Efektivní využití sociálních sítí pro propagaci i osobní rozvoj

TweetDeck: Efektivní využití sociálních sítí pro propagaci i osobní rozvoj

Také rádi používáte sociální sítě nejen pro vlastní propagaci, jako je například sdílení nových článků, produktů, nových akcí a slev, ale také jako nástroj pro sjednocení obsahu a informací, které vás zajímají?

Při tom obrovském množství webových stránek, které každý měsíc pročítám a objevuji, je téměř nemožné si všechny pamatovat či vést mezi záložkami a přitom si udržet přehled a krok se všemi vycházejícími informacemi.

Existuje mnoho nástrojů, které vám práci se sociálními sítěmi usnadní. V dnešním článku si jednu takovou službu představíme.

Jak může být TweetDeck užitečný?

TweetDeck dokáže být užitečný jak pro sjednocení obsahu z různých sociálních sítí na jednom místě, tak pro jednoduché sdílení informací na více sítí z jednoho místa.

Sjednocení informací

TweetDeck je jednoduchá aplikace pro práci s Facebookem a Twitterem z jednoho místa. Můžete si pročítat na jednom místě všechny příspěvky, které odebírate, z obou sociálních sítí.

Jak jsem zmínil v úvodu, při tom množství informací, které například já osobně neustále sleduji a čtu, je nemožné všechny webové stránky projíždět “klasicky”. Respektive možné to je, ale stojí to mnohem více času.

Nerad se přihlašuji k odběru článku do e-mailové schránky, už tak je docela těžké udržet si mailbox uklizený.

A přesně k tomuto účelu mi úžasnou službu prokazují sociální sítě. Nikdo, kdo píše o věcech, které mě zajímají a kdo vydává více či méně často nové články, nesmí chybět v mém odběru na mém profilu.

Všechny tyto novinky se mi potom zobrazují na mém profilu na dané sociální síti. Ale s neustále rostoucím počtem těchto zdrojů a informací, které je třeba neustále vstřebávat, jsem začal být natolik “rozmazlený”, že už mi bylo proti srsti i kontrolování sociálních sítí zvlášt.

A tak jsem začal používat TweetDeck.

Ve článku o Evernote jsem vyzdvihával tzv. cloudovost, tedy že cokoli uděláte na jednom zařízení se automaticky ukládá a můžete s tím pracovat ze kteréhokoli jiného zařízení.

I TweetDeck využívám podobným způsobem. Na mobilním telefonu si mohu projíždět všechny nové příspěvky a ty, které si chci přečíst, si označím hvězdičkou jako oblíbené a později si je v klidu doma u počítače přečtu – mám je přehledně v jednom sloupci mezi oblíbenými položkami.

Sdílení informací

Sjednotit obsah si můžete pohodlně pomocí RSS čtečky, říkáte si… Pro mobilní telefony, tablety i počítače jsou jich spousty. Ano, pravda…

TweetDeck vám však umožňuje také pohodlné sdílení. Někteří vaši odběratelé mohou preferovat Facebook, jiní Twitter. A vy potom musíte sdílet informace na obou sítích, aby se náhodou nestalo, že část vašich odběratelů nedostane podstatnou informaci.

S pomocí tohoto nástroje stačí vytvořit a napsat sdělení a pak jen zatrhnout, na která místa chcete tuto zprávu poslat. Můžete posílat nejen na své vlastní profily, ale máte taky možnost zatrhnout např. Facebookové stránky, k jejichž spravování máte oprávnění.

A jako bonus je také možné nastavit časování odesílání zpráv. Pokud tedy odesíláte na svůj profil více zpráv, můžete si je dle potřeby načasovat a TweetDeck už zbytek udělá za vás.

Desktopová aplikace Tweetdecku, zdroj: tweetdeck.com

Práce s TweetDeckem

TweetDeck je samozřejmě plně zdarma a aplikaci si můžete stáhnout na www.tweetdeck.com, popřípadě z obchodu na vašem mobilním zařízení (jako je například App Store).

Rozhraní je přehledně rozděleno do sloupců, které si můžete do značné míry přizpůsobit k obrazu svému. Budete mít tedy po ruce právě ty informace, které potřebujete.

Pokud jste TweetDeck ještě nevyzkoušeli, neváhejte a učiňte tak!

Čtenář: Jakub Čižmař
Zajímá se o internet a internetový marketing, píše články pro webové stránky www.propagacenainternetu.cz a hledá nové možnosti využití internetu pro propagaci a zvýšení prodeje.
Kontakt: jakub.cizmar@seznam.cz | webové stránky

Napište také svůj článek!

Komentáře

Nahoru