Dnes vyšlo 15 článků

Tvůrci legendární hry Angry Birds založili herní studio v Londýně i navzdory brexitu

Společnost, která stojí za celosvětově úspěšnou hrou Angry Birds, otevírá další herní studio mimo Skandinávii. V Londýně. A to i přes obavy o budoucnost technologického průmyslu ve městě, za které může ukončení členství Spojeného království v Evropské unii (zkráceně brexit).  

Vývojář videoher Rovio Entertainment v pondělí 16. ledna 2017 vydal prohlášení, ve kterém je uvedeno, že jeho cílem je vybudovat během následujících dvou let tým lidí v Londýně. Bude se tak jednat o páté herní studio finského vývojáře, přičemž v současné době má tři studia ve finském Espoo a švédském Stockholmu.

lamp-942188_1280

„Brexit nepředstavuje významný faktor pro naše plány. Londýn má obrovský potenciál, což je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli zde otevřít zde studio. A nevidíme, že by měl mít brexit negativní dopad,“ uvedl Mark Sorrell, vedoucí studia, pro list The Independent.

Technologické společnosti a startupy vyjádřily obavy kvůli červnovému referendu, že by se Londýn mohl stát v dlouhodobém horizontu méně atraktivním. Nicméně několik měsíců po referendu se ukázalo, že tech sektor zde získal významnou podporu. Spousta společností v hlavním městě zvýšila své investice.

Snap, společnost stojící za aplikací Snapchat, minulý týden uvedl, že Londýn je domovem jeho mezinárodních operací. Google v listopadu uvedl, že plánuje zaměstnat 3 tisíce inženýrů a dalších pracovníků v Londýně a investovat do toho 1 miliardu liber. Sundai Pichai, generální ředitel Googlu, připustil, že společnost měla po referendu výhrady, ale to by ji nemělo odradit od založení nového kampusu v Kings’s Cross. Dokonce i Facebook prozradil, že plánuje najat dalších 500 zaměstnanců ve Velké Británii, neboť v letošním roce připravuje otevření pobočky v Londýně.

Zdroj: The Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru