Dnes vyšlo 15 článků

Tvůrci Ingressu se odtrhli od Googlu do vlastní společnosti

Je to pár dní, co Google oznámil, že už vlastně není Google, ale Alphabet. A struktura Googlu a jeho dceřiných společností se mění dále. Jedna ze skupin oznámila, že se stane samostatnou firmou a nezůstane v abecedě.

Skupina Niantic Labs, kterou dal v roce 2010 dohromady John Hanke, vytvořila pod záštitou Googlu několik inovativních mobilních aplikací. Nejznámější je jejich hra s rozšířenou realitou Ingress, dále jde například o Field Trip. Jenže tyto projekty moc nezapadají do dění Googlu, a tak se chystají zkusit štěstí jako vlastní společnost.

„Důležitá informace: Niantic Labs se stává nezávislou společností. Budeme své jedinečné spojení průzkumu a zábavy přinášet ještě většímu publiku, Google budeme brát jako kolegy a odborníky. Niantic bude stavět na úspěch u Ingress, který si stáhlo více než 12 milionů lidí, přilákal přes 250 000 lidí na živá setkání po celém světě a inspiroval uživatele, aby společně překonali vzdálenost od Země ke Slunci,“ napsal tým Niantic Labs na Google+.

niantic-labs

Takže ne. N v abecedě nebude pro Niantic. Staví se úplně na vlastní nohy.

„Niantic Labs jsou nyní připraveni urychlit svůj růst tím, že se stanou nezávislou společností. Pomůže jm to spolupracovat s investory a partnery v oblasti zábavy. Rádi je budeme nadále podporovat,“ potvrdil Google.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru