TV Nova boduje: Tvrdí, že Facebook ruší chat

Jistě TV Nova také velmi dobře znáte pod označením TV Hovna. Možná se občas podivujete nad podivnými zprávami z jejich televizního zpravodajství. Obzvlášť některé pokusy jsou opravdu povedené. Kdo by taky čekal, že když necháte vodu na mrazu, zmrzne. A Láďa Hruška se svými levnými recepty tomu už jen nasadil korunu.

Avšak podobné perličky se neobjevují jen v televizi. Teď konkrétně jde o jednu zprávu, která se objevila na webu. Pokud jste někdy v posledních letech aspoň omylem zhlédli zpravodajskou relaci TV Nova, jistě jste zpozorovali, že vás neustále odkazují na TN.cz.

Je to fajn, jsme v době digitálního věku, všechno je online. Je to sice diskriminace některých obyvatel – třeba důchodců, kteří si zrovna s počítačem moc nerozumí. A co si budeme povídat, nejde vždy jen o důchodce. Nicméně potvrzuje se, že televizní zprávy a zprávy na webu připravuje jeden tým. Občas na webu píšou o blbostech, ale teď je to ještě horší. Absolutně si tam totiž vymýšlí a děsí lidi nepravdivým titulkem.

facebook-opet-nastval-uzivatele-tv-nova

Lákají čtenáře šokujícím titulkem, který ale není pravdivý

Zřejmě si chtěli zajistit větší čtenost, a tak rovnou napsali, že Facebook ruší chat. Ve skutečnosti to tak vůbec není, ale jistě chápete, že kdyby napsali skutečnost, asi by to nikdo nečetl. Je to pochopitelné. Avšak není to moc fér. TV Nova tím jen utvrzuje pocit, že se jejich zprávy skládají výhradně z blbostí typu „Co se stane s melounem v helmě?“ a bulváru, nebo přinejmenším zkreslených informací.

tvnova-facebook

Jak uvedl některý z komentujících, prakticky co věta, to faktická chyba. Hlavní nepravdivé věci, které vás zarazí, jsou dvě. Zaprvé už samotný nadpis. Jistě má šokovat, ale pravda je taková, že chat na Facebooku vůbec nekončí. Mobilní aplikaci budete jen muset mít propojenou s Messengerem, se samotnou aplikací vám chat fungovat nebude. Druhou důležitou falešnou informací je fakt, že Facebook za 16 miliard koupil Messenger. Ne, tak to vážně ne. Facebook za 16 miliard koupil WhatsApp.

Naštěstí se nachází dost inteligentních uživatelů, kteří vědí, že tomu nemohou věřit. Někteří dokonce dokáží hodně přesně vyjádřit, jak to se zpravodajstvím TV Nova asi chodí. Všichni takoví bohužel nejsou. Najde se i dost tupých ovcí, kteří šílí z toho, že přijdou o svůj facebookový chat.

Komentáře

Nahoru