Turisté zabili delfíní mládě! Chtěli si s ním pořídit selfie

Turisté na argentinské pláži spatřili mládě ohroženého druhu delfína. Vytáhli mladého kytovce z vody na souš, což se pro něho stalo osudným. Ačkoliv si chtěli návštěvníci pláže delfínovce laplatského pouze pohladit a vyfotit se s ním, vedlo to k jeho úmrtí. Ochranáři předpokládají, že delfínovec laplatský bude do třiceti let zcela vyhynulý.

Příliv zanesl mládě vzácného delfína na pobřeží argentinské Santa Teresity, přičemž roztomilý kytovec upoutal ihned pozornost turistů. Lidé nejprve hladili delfína na mělčině, ale později ho přenesli na pláž. Během chvilky se vytvořil dav nadšenců, kteří si chtěli se zvířetem pořídit selfie. Mládě poté zemřelo.

delfín01

Jeden z příspěvků na Twitteru

Zdejší pobřeží je proslulé výskytem delfínů. Napříč sociálními sítěmi začaly kolovat snímky, které zachycují muže držícího mládě delfína nad hlavou uprostřed zvídavého davu turistů. Ostatní se snaží dosáhnout na mládě a vyfotit se s ním. Později se objevily snímky mrtvého těla delfína v písku.

„Bylo to mládě, nádherné zvíře, které mělo smůlu. Narazilo na nejhorší druh savců, a to jsou lidi,“ napsala na Facebooku jedna z žen, která usilovala o jeho puštění do moře.

Ženu však nikdo neposlouchal. A zmiňovaný muž se snažil zvíře oživit, ale bez výsledku.

Zdroj / Foto: Mashable

Komentáře

Nahoru