Turecký soud nařídil ukončení blokády Twitteru

Turecký soud nařídil ukončení blokády Twitteru

Soud v Turecku nařídil ukončení blokády mikroblogové sítě. O blokádě Twitteru rozhodla turecká vláda v čele s premiérem Recepa Tayyipa Erdoganem a občanům je znepřístupněn od 21. března.

 

 

Jak jsme již informovali, dne 21. března Turecko zablokovalo přístup k Twitteru. Rozhodla o tom tamní vláda, přičemž byla sociální síť označena tureckým premiérem za zhoubnou a rovněž za původce loňských krvavých protestů v Istanbulu.

Správní soud v Ankaře dnes však nařídil pozastavit výkon blokády. Turecký vicepremiér Bulent Arinc k rozhodnutí soudu uvedl, že vláda se verdiktem soudu bude řídit, avšak vyhrazuje si právo na odvolání.

Rozhodnutí soudu předcházely stížnosti desítek právníků, opozice i novinářů, které poukazovaly na nelegální krok vlády. Ke kritice turecké vlády se připojili rovněž i Spojené státy americké a Evropská unie.

Mikroblogová síť Twitter nenechá spát tureckou vládu a vládní Stranu spravedlnosti a rozvoje (AKP). Opozice totiž na síti organizuje své protivládní protesty a rovněž na ní unikly odposlechy, které usvědčily z korupce osoby blízké vládě.

Zdroj: https://e-svet.e15.cz/internet/soud-v-turecku-naridil-ukonceni-blokady-twitteru-1072881

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru