Tisková zpráva: Turecké železnice TCDD si zvolily systém Huawei GSM-R

Turecké železnice TCDD si zvolily systém Huawei GSM-R pro železniční úsek Kayas-Kayseri

Společnost Huawei, přední globální poskytovatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, dnes oznámila, že státní turecké dráhy (Turkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollari, TCDD) si vybraly její řešení Huawei GSM-R pro zavedení moderní digitální komunikační sítě pro projekt železnice v úseku Kayas-Kayseri. Přispěje tak k technologickému pokroku a zlepšení efektivity provozu železnice v zemi. Smlouva představuje pro společnost Huawei další mezník na tureckém trhu po projektech Eskisehir-Alayunt-Kutahya-Balikesir a Alsancak-Cumaovasi-Torbali-Tepekoy. Pokračující úspěchy na turecké železnici podtrhují potenciál Huawei v bezproblémové integraci sítí GSM-R od různých dodavatelů a rychlých dodávkách komplexních projektů v rámci Evropského systému pro řízení železničního provozu (European Railway Transportation Management Systém) (ERTMS). Úspěchy také souvisí se zkušenostmi s informačními a komunikačními technologiemi na železnici ze zákaznických projektů na celém světě.

Jedná se o první projekt ve východní části Turecka, ve kterém bude využit systém Huawei GSM-R. Úsek železnice TCDD Kayas-Kayseri se nachází na Anatolské plošině, má celkovou délku 367 km, 34 stanic a 22 tunelů. Spojuje města Ankaru a Kayseri. Řešení GSM-R pro úsek Kayas-Kayseri navrhne společnost Huawei tak, aby splňoval ty nejpřísnější požadavky na signální systém ETCS L2 pro provozní rychlosti až 160 km/h a bude začleněn do stávající klíčové GSM-R síťové infrastruktury, kterou zajišťuje společnost NSN (Nokia Solutions and Networks).

Úsek Kayas-Kayseri na Anatolské plošině je známý pro své geograficky složité prostředí. Systém vysílačů společnosti Huawei použil směs interních makro základen, které využívají výhod širokého pokrytí a moderních základen Huawei, které jsou situovány v tunelech, průsecích a křižovatkách tratí. Kromě systému GSM-R BSS a integračních služeb dodá společnost Huawei SDH uzly pro kapacitu až 16 STM. Díky tomuto pečlivě vypracovanému projektu mohou turecké železnice TCDD maximálně využít výhody efektivního a spolehlivého provozu a zároveň minimalizovat náklady. Se zavedením systému GSM-R do provozu na úseku Kayas-Kayseri se výrazně zlepší spojení mezi městy a podpoří se ekonomický rozvoj regionu.

O společnosti Huawei

Huawei je přední globální poskytovatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií. Snažíme se co nejlépe uspokojit požadavky operátorů, firem i zákazníků, kterým nabízíme konkurence schopná řešení a služby. Naše produkty a řešení již byly zavedeny ve více než 140 zemích a využívá je více než jedna třetina světové populace. Další informace o společnosti Huawei naleznete na internetové adrese: www.huawei.com

Kontakt:

Frank Mao, Tel: +86 21 3890 5313

Email : maofeixiang@huawei.com

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru