Dnes vyšlo 15 článků

Turecká vláda na hranici zoufalství; před volbami zablokovala už i YouTube

Turecká vláda na hranici zoufalství; před volbami zablokovala už i YouTube

Turecká vláda je před volbami očividně na hranici zoufalství a neví kam se v boji proti opozici uchýlit. Jak jinak si lze vysvětlit její současné kroky, při kterých nejdříve zablokovala multiblogovou síť Twitter, pak odebrala licenci televizní stanici Kanaltürk a nyní zamezila přístupu i na webový videoportál YouTube.

Souboj turecké vlády a opozice nezná konce. Po zablokování Twitteru odebrali tamní představitelé celostátní licenci televizní stanici Kanaltürk, která je známá pro svou kritiku proti tureckému premiérovi Recepu Tayyipa Erdoganovi.

Před volbami, které se uskuteční tuto neděli, se navíc rozhodli pro další zákaz, a přece pro blokaci platformy YouTube, na níž uživatelé umísťují videa a zvukové nahrávky. Rozhodnutí turecké vlády přitom padlo jen týden poté, co se rozhodla zablokovat Twitter. Na YouTube byla totiž zveřejněna tajná nahrávka poškozující vládu. Navzdory nařízení blokace je známý videoportál prozatím dostupný.

Je však potřeba zmínit, že za aféru si může především vláda sama. V průběhu posledních měsíců se totiž na veřejnost dostal obrovský korupční skandál. Premiér Erdogan však tvrdí, že se jedná o rozsáhlé spiknutí proti jeho kabinetu a především proti němu samému.

Na internetu se před časem objevila nahrávka, na které údajně sám premiér radí svému synovi, jak uschovat nashromážděné miliony. V posledních dnech se na YouTube dostalo video, které zaznamenává rozhovor mezi šéfem tureckých tajných služeb, ministrem zahraničí a velitelem armády. Trojice na nahrávce řeší případnou vojenskou intervenci v Sýrii.

Premiér Recep Tayyip Erdogan označil nahrávku za „opovrženíhodnou“ a dodal, že „je to ohavný, zbabělý a nemorální čin.“

Zdroj: https://e-svet.e15.cz/internet/turecko-pritvrdilo-pred-volbami-blokuje-i-youtube-1073388

 

 

 

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru