Dnes vyšlo 15 článků

Tupozrakost se bude léčit novou hrou od Ubisoftu

Sice to zní absurdně, ale na hru Dig Rush budete potřebovat potvrzení od lékaře. Dalo by se říci, že bude jen na předpis. Měla by totiž pomáhat lidem postiženým tupozrakostí.

Tupozrakosti (amblyopie) je často nazývána syndromem líného oka. Jde o to, že jedno oko, které v dětství nebylo tolik používáno, je slabší. Obvykle se projevuje právě u dětí a léčí se zakrytím zdravého oka pěknou náplastí se zvířátky. To je pro děti sice dost atraktivní, jenže dnes žijeme v 21. století a navíc nosit náplast na oku spousta dětí nechce. Tak se odteď budou léčit hraním hry Dig Rush. Tedy aspoň v USA. Zda se inovativní léčebný postup dostane i k nám, ukáže čas.

Hra nutí pracovat obě oči

Hra Dig Rush byla vyvinuta montrealskou společnosti Ubisoft ve spolupráci s výzkumníky, kteří se zabývají amblyopií. Jedná se o 2D hru, ve které jsou některé postavy modré a jiné červené. Hráč má na očích brýle s jednou modrou čočkou a druhou červenou. Z toho důvodu musí pracovat obě oči stejně, protože každé oko musí zpracovávat to, co to druhé nevidí.

ubisoft

Doktor by vám měl předepsat hodinu hraní denně po dobu šesti týdnů. Při takhle častém hraní se u 90 % účastníků studie prokázalo zlepšení tupozrakosti.

Jak to tak vypadá, Dig Rush se dostane do žebříčku nejdůležitějších her tohoto roku. I když ji vlastně není možné koupit, potřebujete předpis od lékaře. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru