Tržby operátora T-Mobile klesly téměř o čtvrt miliardy korun

Operátor T-Mobile, který je pod křídly Milana Vašina, po fúzi s GTS a T-Systems provedl první smysluplné srovnání hospodářských výsledků. A výsledky nebyly příliš dobré, protože celkové tržby za první kvartál roku 2016 meziročně klesly o 236 milionů na 6,327 miliardy korun.

Tržby z mobilních služeb meziročně mírně vzrostly, a to o 61 milionů na 4,472 miliardy korun. A celková EBITDA (zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací) stoupla o 7 % na 2,725 miliardy korun. Počet zákazníků je takřka srovnatelný se stejným obdobním loňského roku, přičemž byla překročená hranice 6 milionů. A zvýšil se počet tarifních zákazníků o 3,1 % na 3,628 milionů.

64_0002

Tržby společnosti T-Mobile klesly v prvním kvartálu téměř o čtvrt miliardy korun.

Pokud bychom měli porovnat tržby operátora T-Mobile s hlavní konkurencí, kterou je O2 Czech Republic, potom je na tom T-Mobile o něco hůře. Operátor O2 Czech Republic, který patří do investiční skupiny PFF, se v prvních třech měsících roku 2016 srovnával s meziročním poklesem z 9,17 miliardy na 9,05 miliardy korun. A počet mobilních zákazníků byl k poslednímu březnu 4,888 milionu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru