Dnes vyšlo 15 článků

Trump chce zakázat e-cigarety

Trump chce zakázat e-cigarety

Na náhlém zasedání ve středu prezident Donald Trump prosazoval zákaz všech elektronických cigaret na trhu. Trump projednal tento návrh během schůzky v Bílém domě poté, co projednal tento krok s poradci, jako je ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar a úřadující komisař pro potraviny a léčiva Norman Sharpless, informoval Bloomberg.

Ministr Azar řekl, že agentura FDA brzy vydá regulační pokyny k odstranění ochucených vapingových produktů z trhu. Ministr citoval statistiky, které ukazují, že pět milionů dětí užívá elektronické cigarety jakéhokoliv druhu. Číslo považuje za „alarmující“.

Minulý týden federální úředníci oznámili, že více než 450 lidí po celé zemi onemocnělo smrtícími onemocněními plic, která byla spojena s používáním e-cigaret. Počet nemocných lidí se v posledních několika týdnech dramaticky zvýšil a organizace jako Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, varovaly veřejnost, aby úplně zastavili používání e-cigaret.

Stěhování Bílého domu přichází jen den poté, co bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg v New York Times vyzval k zákazu ochucených e-cigaret a označil jej za „naléhavou zdravotní krizi“.

Minulé léto navrhli zákonodárci, jako je senátor Dick Durbin, podobná nařízení jako prezident. Durbinův zákon „Stopping Appeal Flavours in E-Cigarettes for Kids Act“ nebo zákon SAFE Kids Act, pokud by byl schválen, by vyžadoval, aby výrobci prokázali, že jejich příchuť nenavádí nezletilé k používání zařízení.

 Zdroj, foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru