Třpytková pomsta: Vydělat na internetu je jednoduché, když máte dobrý nápad

Třpytková pomsta: Vydělat na internetu je jednoduché, když máte dobrý nápad

Dneska je vlastně strašně jednoduché stát se podnikatelem. Stačí mít dobrý nápad a umět ho propagovat. Přesně to se povedlo mladému Australanovi, který vydělal za dva týdny dva miliony a pak svůj nápad prodal, aby si získané peníze mohl v klidu užívat.

Dvaadvacetiletý SEO expert Mathew Carpenter byl o Vánocích dost znechucený, když se na něj z vánočních přání sypaly třpytky. Měl je pak všude. Lidem, kteří mu třpytková přání poslali, by ale nakonec mohl jedině poděkovat. Vymyslel z toho totiž skvělý byznys, do kterého ani nemusel nic investovat. Vytvořil web, na kterém nabízel svou službu, a propagoval ho.

Chtěl naštvat vaše nepřátele. Třpytkami!

Chtěl pomoct naštvat vaše nepřátele. Prostě jste na webu zadali adresu někoho, kdo vás naštval, a on mu za 10 australských dolarů (195 korun) poslal obálku plnou třpytek, které se na něj vysypaly, když z ní vyndával vzkaz, proč vás naštval.

Jenže zřejmě nečekal, že bude mít jeho praštěný nápad až takový úspěch. Web ShipYourEnemiesGlitter.com se začal hodně rychle šířit, za chvíli dokonce spadl pod náporem návštěvníků (za první den na něj přišlo milion lidí). Na Facebooku a Twitteru panovalo třpytkové šílenství a Mathewovi přišly dva tisíce objednávek.

section-image-1

Pomsta pro nejhorší nepřátele

Úspěch byl neúnosný

Nejdřív se smál tomu, že lidé asi mají hodně nepřátel. Jenže pak ho smích přešel a svůj projekt se rozhodl prodat.

„Přestaňte prosím všichni kupovat ty hrozné třpytky. Už toho mám dost,“ veřejně přiznal.

Nehledě na tohle veřejné přiznání však od doby prodeje zatvrzele tvrdí, že to tak od začátku zamýšlel. Prý si projekt nikdy nechtěl nechat natrvalo. Svět na to má ale jiný názor. Vzhledem k tomu, že dokonce jednu dobu rozesílal zákazníkům docela zoufalé emaily, že se dodávka trochu zpozdí, protože přišlo moc objednávek, vypadá to, že to prostě nezvládal.

Tak či tak, nakonec svůj originální nápad na online tržišti Flippa.com prodal za 85 000 dolarů.

Třpytková pomsta po česku

Kromě toho už všude po světě existuje spousta kopií webu ShipYourEnemiesGlitter. I v Česku jeden máme. Jmenuje se Třpytková pomsta a vzhledově je dost podobný své australské verzi.

trpytky_srovnani

Česká verze kopíruje tu australskou

A mimochodem…. Aktuálně se na ní můžete pokusit vydělávat i vy! Prodává se totiž na Webtrhu. Prodejce to zřejmě zamýšlel provést stejně jako Mathew – vytvořit a prodat, aby se o to nemusel sám starat. Má to ale dobře promyšlené, zisk na jedné obálce podle jeho výpočtů činí 60 – 70 Kč.

yamatano

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru