Dnes vyšlo 15 článků

Trollové útočí na manžele Třeštíkovy

Tomáš Třeštík je oblíbený komerční fotograf a Radka Třeštíková je úspěšná spisovatelka. Tento pár sdílí příběhy ze svých životů na sociálních sítích, přičemž na svých profilech mají tisíce fanoušků. Ve středu 12. října 2016 se má konat jejich přátelský seminář, na kterém posluchačům prozradí, jak se žije a tvoří na sociálních sítích. Aby své příznivce informovali o této akci, založili událost na sociální síti Facebook. Nicméně na událost se sletěli trollové jako supi.

Událost nesoucí název Vlastním směrem s Radkou a Tomášem Třeštíkovými během několika dnů ovládly příspěvky trollů. Trollové jsou totiž proslulí tím, že neradi poslouchají návody na dokonalý život, a tak jim do oka nepadl ani seminář Tomáše a Radky.

14359111_1073664552688793_5805052373541131925_n

A proč se vůbec trollové pustili do útoku proti manželům Třeštíkovým? Pravděpodobně kvůli tomu, že se tito dva lidé přidali mezi influencery, kteří své jméno (či tvář) spojili s nějakým brandem. Tomáš a Radka se stali tvářemi platební karty MasterCard, konkrétně reklamní kampaně Priceless Cities. V rámci této povedené kampaně své zážitky z týdenní dovolené v Irsku a Paříži sdíleli na sociální síti pod hastagem #priceless. Tyto zážitky k nezaplacení se zobrazovaly i na citylightu v centru Prahy. A právě kvůli účasti v této kampani jsou někteří jedinci rozhořčení, protože by do nich neřekli, že se nechají zaprodat.

Příspěvky na události jsou skutečně různorodé. Někteří si dělají legraci, že namísto MasterCard karty mají pouze Visa kartu. Anebo se vyjadřují negativně na adresu karty MasterCard.

prispevek-01

prispevek-02

prispevek-4

Jiní zase naráží na to, že akce se bude konat v prostoru zvaném ČSOB inspirace, a tak se domnívají, že se jedná o akci propagující čistě ČSOB.

prispevek-03

I takhle začali trollové bojovat proti manželům Třeštíkovým. Rovnou oslovili Marka Zuckerberga. Otázkou je, zda dokážou nasbírat tolik lajků, komentářů a sdílení.

prispevek-11

K výše uvedenému kroku se v komentářích vyjádřila i samotná Radka.

prispevek-12

Bez povšimnutí nezůstalo ani téma „balkon“, které směřovalo na sérii fotografií Tomáše Třeštíka. Ten totiž fotí návštěvníky svého bytu na Letné právě na balkoně.

prispevek-05

prispevek-08

prispevek-10

A dokonce vznikla parodická událost Nevlastním směrem s Radkou a Tomášem Třeštíkovými, která se „má konat“ 13. října 2016 v O2 Aréně. Událost je doprovázena následujícím popisem:

„Pro všech 700,000 fanoušků pořádáme pokračování semináře s touto hvězdnou rodinou. Dozvíte se proč Radka čerpá inspiraci z Kanta a Hegela i kolik museli Tomášovi rodiče zaplatit aby se dostal na FAMU.

 

K dispozici budou propagační materiály páru a aktuální ceník jejich pronájmu.

 

Vstupné 88Kč. Platba pouze Mastercard.“

prispevek-09

K situaci se s rozumem postavil Petr, který na stránce události napsal:

prispevky-07

Ale akce má úspěch, jak uvedli organizátoři BPLANS be organized, kteří zvolili taktinu nevšímat si trollů a nevstupovat do jejich diskuze. Pouze trolly informovali, že je akce vyprodaná.

prispevek-06

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru