Troll

Výraz pro otravu nebo také internetového provokatéra, který posílá do diskuzí hanlivé, provokativní a nebo irelevantní příspěvky, které s tématem diskuze vlastně vůbec nijak neosuvisí (jedná se o tzv. off-topic = příspěvky mimo téma). Jeho jediným cílem je provokovat, naštvat a nebo zcela znechutit ostatním diskutujícím diskuzi. Dojde tak zaplevelení diskuzního vlákna a tak dochází k jeho znehodnocení. Jelikož převážná část příspěvků se týká jenom osobních urážek a nadávek.

Proto jsou na mnoha fórech administrátoři, kteří buď rovnou trolla zabanují (tzn. mu znemožní přístup na fórum) a nebo trolla zabanují a rovnou diskuzní vlákno promažou a nechají v něm pouze příspěvky týkající se tématu. Netřeba asi vysvětlovat, že troll má tendenci se neustále vracet. Je to jako plevel. Velice těžko se jej zbavuje. Nicméně mnoho trollů dokáže sice diskuzi zcela zabít, ale také občas i pobavit ostatní. Záleží však na typu (čti inteligenci) trolla.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru