Dnes vyšlo 15 článků

Třináctiletý slovenský génius vytvořil hru pro děti s mozkovou obrnou

Teprve třináctiletý chlapec – Ondrej Vrábel ze Senice – se rozhodl vytvořit unikátní hru. Na rozdíl od svých vrstevníků nechce uspět ve střílečkách a zombie hrách. Podepsal se pod originální hrou, která pomáhá lidem s mozkovou obrnou.

Chlapec vynalezl hru, kterou pojmenoval jako Pinf Hry. Tato hra je určená pro děti s mozkovou obrnou. Oblíbily si ji děti s tímto onemocněním v dětském stacionáři Světluška, v centru Andel a také v rodinách.

Jak projekt vznikl?

Hlavním cílem mladého chlapce bylo vytvořit hru, která pomůže dvacetileté slečně s mozkovou obrnou, sestřenici jeho maminky. Přestože má slečna dvacet let, její kognitivní schopnosti jsou na úrovni šestiletého dítěte. Mozková obrna napadá svalový a nervový systém a může způsobovat také poruchy mentálního charakteru. Pinf Hry jsou naprosto jednoduché, protože právě jednoduchost je pro lidi s mozkovou obrnou žádoucí. Prostřednictvím hry se slečna naučila více písmen a rozšířila se jí slovní zásoba. Ondrej měl jasný cíl. Bude-li se tato hra zamlouvat sestřenici jeho maminky, ukáže ji celému světu, protože může pomoci i dalším lidem.

12002108_1529008617391291_1129953845781302417_n

Třináctiletý génius Ondrej Vrábel

Hra je účelová

Děti s mozkovou obrnou se díky této hře naučí rozpoznávat barvy, čísla a písmena. Nechybí ani cvičení, jejichž prostřednictvím si děti rozvíjí také motoriku. Hra je dostupná pro všechny zdarma.

Mladý génius s touto hrou uspěl v letošním soutěži JuniorInternet, kde získal první místo. Byl oceněn také cenou děkana FIIT STU a chystá se na konferenci SIGEF do Ženevy.

Hlavní problém je nedostatek financí

Stejně jako u všech začínajících projektů, tak i u tohoto projektu je hlavní problém nedostatek financí. Ondrej sice založil projekt na Indiegogo, kde bohužel neuspěl. Hledá alespoň sponzory, kteří mu zaplatí hosting a domény. Doposud si hosting a doménu financoval z peněz, které měl z jinéh projektu. Chtěl by hru také zpropagovat, nicméně to stojí také nějakou korunu.

V neposlední řadě by chtěl hry přeložit do dalších jazyků, jako čeština, němčina a ruština. Jeho cílem je získat alespoň tisíc uživatelů a pomoci tak lidem s mozkovou obrnou. K dosažení svých cílů by Ondrej Vrábel potřeboval 2 000 euro. Není to nereálná suma.

Ondrej Vrábel nám prozradil: „Chci, aby se o této hře pro lidi s mozkovou obrnou dozvěděla co nejširší veřejnost. Chcete-li mě podpořit po finanční stránce, abych dosáhl požadovaného rozpočtu pro rozšíření projektu, budu vám vděčný. Můj PayPal je: paypal@pinfhry.sk, případně slovenské číslo účtu 2612342633/1100.“

Slovenské číslo účtu: 2612342633/1100

Číslo účtu ve formátu IBAN: SK80 1100 0000 0026 1234 2633

Zdroj / Foto: Startitup, Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru