Dnes vyšlo 15 článků

Trickstick, magická hůlka kreslící obrázky ve vzduchu

Trickstick je vskutku nevídané elektronické zařízení připomínající světelné hůlky obsluhy letištních ploch navigující letadla po ranveji. Slouží však čistě pro zábavu. Hůlka je vybavena 128 LED diodami a umí zobrazit nahraný obrázek, případně gif.

Pro jeho zobrazení musíte zběsile mávat ze strany na stranu, čímž vyrobíte „vlnu“ světla, kterou pak lidské oko vnímá jako obrázek, co si jen tak volně visí ve vzduchu – kouzlo! Použití nemůže být snadnější. Jen záleží na tom, jak dlouho vydržíte mávat hůlkou.

Nejvýrazněji vynikne při použití za tmy, obdobně jako lightpainting. Autoři přišli s jejím možným použitím, a to k oslnění kamarádů na párty, jako zábava pro děti, nebo jako dokonalý slogan na protestní akce.

Princip je jednoduchý, každých 75 mikrosekund (miliontina vteřiny) diody vykreslí jeden sloupec obrázku. Tak krátký okamžik lidské oko nedokáže postřehnout, proto si všechny vykreslené obrázky spojí v jeden. Tím lze dosáhnout vykreslení až 60 snímků za vteřinu, to je dost i pro video či gif.

Cena je stanovena na 109 dolarů (cca 2 650 Kč). A na otázku, zda ji opravdu potřebujete, autoři odpovídají, že jednoznačně ano! Protože nic takového, jste v rukou dosud neměli. Jestli s nimi souhlasí i zákazníci, se dozvíme po skončení jejich Kickstarter kampaně.

Zdroj: Kickstarter

Komentáře

Nahoru