Dnes vyšlo 15 článků

Tři muži byli zatčeni za streamování znásilnění na Facebooku

Ve Švédsku byli vzati do vazby tři muži, kteří údajně živě vysílali znásilnění do uzavřené facebookové skupiny s 60 000 členy.

Živé vysílání je na Facebooku teprve asi rok, ale od té doby už jsme viděli hodně různých zneužití této technologie. Lidé vysílali ostatním násilná přepadení, vraždy, a dokonce sebevraždy. Tentokrát jde o znásilnění, které mohlo v uzavřené skupině sledovat 60 000 lidí.

K celému incidentu došlo 22. ledna, streamovalo se ze švédského města Uppsala v časných ranních hodinách. Pro podezření ze znásilnění byli zatčeni tři muži ve věku mezi 19 a 25 lety. Policii na ně upozornila jedna žena, která narazila na vysílání ve skupině.

Muži nakonec vytvořili ještě druhý živý vstup, v němž žena, z níž strhli oblečení, tvrdila, že nebyla napadena. Nutili ji k tomu. Živé video stále běželo, když dorazila policie.

Proč někdo takovou věc vysílá?

Mnozí násilníci a zloději touží stát se díky svým činům proslulí. Facebook jim k tomu poskytuje snadno dostupnou cestu. Uzavřené skupiny jsou navíc ještě lepší – vyskytují se tam lidé s podobnými zájmy, kteří budou násilníky považovat za hrdiny a nenahlásí je policii. To se ale protentokrát naštěstí nestalo.

finger-769300_640

Problémem poslední doby je, že lidé kolikrát nevědí, zda mají tomu, co vidí na Facebooku, věřit. Falešnými zprávami se to kolem nás jen hemží, a kdo by věřil tomu, že někdo skutečně udělá tak odporný čin – bude živě vysílat znásilnění?

Facebook takové aktivity pochopitelně nepodporuje. Čeká, že uživatelé budou podobný obsah nahlašovat a 24 hodin denně má připravený tým, který se nahlášeným příspěvkům ihned věnuje.

Foto: Pixabay – geralt

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru