Tři hlavní domény Demonoid jsou nyní v prodeji

BitTorrent stránky Demonoidu byly před dvěma týdny odpojeny od sítě. Demonoid je registrován na Ukrajině. Odpojení provedl poskytovatel připojení Colocall na základě žádosti místních policejních složek.

Demonoid se ocitl na seznamu v USA známém jako „Notorious Markets List“. Tento přehled společností obsahuje narušovatele autorských práv v internetu a prodeje pirátského zboží. Proto dochází k prodeji tří domén demonoid.me, demonoid.com a demonoid.ph v aukci na Sedo.

Interpol a Mezinárodní federace pornografického průmyslu společně spolupracují na likvidaci Demonoidu, který je v TOP 600 stránek s celosvětovým objemem provozu a v TOP 300 ve Spojených státech. Společnost Colocall nicméně sdělila, že se rozhodla Demonoid odpojit na základě vlastního rozhodnutí.

Demonoid je jedním z největších pirátských stránek v poskytování digitální hudby na světě. Konkuroval největším společnostem, které legálně prodávají hudební nahrávky. Anonymous naopak podpořili Demonoid a sdělili, že podniknou útoky na Ukrajinskou vládu.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru