Treyarch se vrací za kormidlo série Call of Duty

Activision na své tiskové konferenci potvrdil, že další díl jedné z nejslavnějších herních sérií všech dob, Call of Duty, vzniká v kancelářích amerického studia Treyarch. To se na sérii poprvé podílelo v roce 2006, kdy vyšel její třetí díl. Ten byl jednou z prvních her vydaných pro konzoli Xbox 360 a je dodnes jediným dílem série nedostupným na PC.

Fanoušci série zatím mohou spekulovat, jaký podtitul nové Call of Duty ponese. Jako nejpravděpodobnější varianta se však zatím jeví World at War II. Původní World at War vyšel v roce 2008 a stejně jako většina ostatních dílů série sklidil veskrze pozitivní hodnocení. Hra však byla dle mnohých dosti nevýrazná a dnes si málokdo vzpomene, co se v ní přesně dělo.

Vydavatelství Activision již v loňském roce oznámilo, že na vývoj nových dílů budou mít týmy nově tři roky, namísto původních dvou. K této změně bezesporu přispěl i celkový neúspěch hry Call of Duty: Ghosts z roku 2013.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru