Dnes vyšlo 15 článků

Třetí série Game of Thrones je venku a opět trhá rekordy. I piráti se činili

Třetí série Game of Thrones je venku a opět trhá rekordy. I piráti se činili

Nový díl Game of Thrones je nejsdílenějším souborem v historii BitTorrentu. V jednu chvíli sdílelo torrent přes 163 000 lidí.

Samotnou premiéru filmu na televizním kanálu HBO tuto neděli v 9 hodin zhlédlo v průměru přes 4,4 milionu diváků. Třetí série tak pokořila loňský rekord, kdy se na poslední díl druhé série Hry o trůny dívalo 4,2 milionů diváků. Samotnou premiéru prvního dílu druhé série zhlédlo jen 3,9 milionů diváků. První díl třetí série se objevil na třech kanálech a prohlédlo si jej celkem 6,9 milionu diváků.

Průměrně každý díl druhé sérii vidělo skrze online stream a nebo díky televizi téměř 12 milionů diváků.

Jak sami vidíte, jedná se o samá úctyhodná čísla.

Hra o trůny – ke stažení skoro všude

Aby toho nebylo málo, tak nezaháleli ani piráti. Jelikož kanály HBO jsou vždy placené, netrvalo dlouho a začaly se nelegální kopie filmu Hra o trůny šířit i na internetu – ať už formou přímých linků ke stažení, které již dnes samozřejmě nejsou funkční, tak i formou torrentů (peer-to-peer softwaru, kdy se o jeden soubor dělí větší množství uživatelů ).

A právě díky torrent souborům sena Game of Thrones může podívat, dá se říci, každý z nás. Jsou všude. Zajímavá jsou však i statistická data.

Data o Game of Thrones od TorrentFreak

V jednu chvíli sdílelo jeden jediný torrent přes 163 000 lidí. Podobný poprask jsme mohli zažít u seriálu Heroes (u nás je tento seriál znám pod názvem Hrdinové), kdy jeden torrent sdílelo 144  600 uživatelů. Tuto informaci potvrdil server TorrentFreak, který zároveň poskytl i další údaje týkající se těchto „nelegálních dat“. Nejvíce pirátů stahujících Game of Thrones pochází z USA (celkem téměř 13 %). Největším překvapením je Austrálie, která se podílela na kradení třetí série Game of Thrones celými 10 %). Největší zastoupení mají překvapivě anglicky mluvící země.

Komentáře

Nahoru